2020 C8 Corvette, Açık Artırmada 3 Milyon Dolara Satıldı

Yeni yüksek performanslı 2020 C8 Chevrolet Corvet’in birinci üretimi, ABD’nin Arizona eyaletinin Scottsdale kentinde bulunan Barrett-Jackson araba fabrikasında, geliri hayır kurumuna bağışlanacak bir açık artırmayla satıldı.

Tabii ki bu türlü bir aracın düşük ölçülere satılması beklenmiyordu. Fakat yüksek performanslı bu araç satıldığında ekranda beliren ölçü tam olarak 3 milyon dolar, yani günlük kurla 17,6 milyon TL idi.

Açık artırma

Scottsdale’de gerçekleştirilen bu açık artırmada, dünyanın en esaslı araba üreticilerinden bir tanesi olan General Motors’un CEO’su Mary Barra ve Detroit Childrens Vakfı’ndan bir temsilci konuşma yaptı. General Motors, aracı hayır kurumuna bağışladı ve böylelikle açık artırmadan elde edilen gelirin tamamı bu vakfa geçmiş oldu.

Açık artırma birinci olarak 200 bin dolar (1,7 milyon TL) ile başladı. Daha sonra 250, 500 ve 750 bin dolar üzere ölçülere çıktı. 1 milyon dolar barajını aşan açık artırma 1,2 milyon, 1,5 milyon, 1,7 milyon dolardan sonra 2 milyon dolar barajına kadar geldi. Lakin 3 milyon dolar vererek aracın sahibi olan kişi NASCAR ekibi sahibi ve otomobil koleksiyoncusu Rick Hendrick oldu.

Ancak açık artırmayı kazanan Rick Hendrick, kazandığı Corvette’e binerek müzayede alanını terk etmedi. Açık artırma sırasında, ortadan motorlu aracın bir temsilisi bulunuyordu asıl aracın üretimi birkaç hafta sonra gerçekleştirilecek. Hendrick’in kazandığı şey sırf bu lüks araç değil ayrıyeten vergi indirimi de oldu.

Başa dön tuşu