2020 Toyota Supra ve Ford Mustang GT Arasındaki Drag Yarışı

“Japon Mustang”i olarak isimlendirilen Supra araçlarının en yenisi 2020 Supra, bilhassa testlerdeki başarısıyla araba dünyasında birçok kişinin favori aracı olmuş durumda. Bundan tam 8 ay evvel birinci imajları ortaya çıkan aracın merakla beklenen pist performansı da bazı YouTube kanalları tarafından yapılmaya başlandı.

Otomobiller üzerinde yaptıkları eğlenceli testlerle bilinen Throttle House isimli kanal, bu sefer 2020 Toyota Supra ve Mustang GT'yi karşı karşıya getirdi. “Japon Mustang”i ve orijinal Mustang ortasında yapılan yarışlarda alınan sonuç ise şaşırtan.

2020 Toyota Supra vs Mustang GT:

İki araç ortasında yapılan yarışların sonuçlarını üstteki görüntüden izleyerek değerlendirmenizi yapabilirsiniz lakin araçların hangi koşullar altında bu yarışa katıldığı bu noktada değerli bir ayrıntı. Yarışı gerçekleştiren Throttle House'un iki araçta da tıpkı lastikleri kullandıklarını ve iki aracın da otomatik vites olduğunu söylediğini belirtelim.

Videoda yer alan Toyota Supra, 335 beygir gücünde 495 Nm torka sahip bir motordan güç alıyor. Aracın boştaki tartısı da 1.520 kg. Mustang ise Toyota'dan avantajlı olarak 460 beygir gücünde 569 Nm torka sahip bir motorla yarışıyor. Aracın boştaki yükünün 1.720 kg olduğunu da ekleyelim.

İki araç ortasında kâğıt üstünde Mustang GT'nin avantajlı olduğu epey açık. Görüntüyü izlerken de Mustang GT'nin bu avantajını epeyce âlâ bir halde kullandığını ve 2020 Toyota Supra'yı alt ettiğini görebilirsiniz. İki araç hakkındaki fikirlerinizi de yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu