Türkiye’deki En Pahalı Araba: Mercedes-AMG GT Black Series

Türkiye’nin en pahalı otomobili, sadece ÖTV’si 24 milyon TL olan ve 2 milyon euro karşılığında satın alınabilen Mercedes-AMG GT Black Series oldu. Biz de bu özel aracın tasarımını ve özelliklerini derledik…

Türkiye’de otomobil sahibi olmak için pek çoğumuz için oldukça zor. Bugün ortalama özelliklere sahip bir ikinci el bir otomobil için bile yüz binlerce TL’yi gözden çıkartmamız gerekiyor. Ancak bu durum hepimiz için geçerli değil elbette…

Deneyimli otomotiv gazetecisi Emre Özpeynirci’nin özel haberine göre Türkiye’deki en ‘lüks’ otomobil, 2 milyon euro fiyat etiketi bulunan Mercedes-AMG GT Black Series oldu. Aracın sadece ÖTV’si için 24 milyon TL ödendiğini ifade eden Özpeynirci, Mercedes-AMG GT Black Series’te 730 beygir gücünde bir motor bulunduğunu ve bu motorun “gelmiş geçmiş en güçlü seri üretim V8” olduğunu ifade ediyor. Gelin şu arabanın özelliklerine hep birlikte bakalım.

Karşınızda Mercedes-AMG GT Black Series!

Mercedes-AMG GT Black Series

Mercedes-AMG GT Black Series, tasarımıyla da teknik özellikleriyle de kendine hayran bırakan bir otomobil. Oldukça büyük ızgarası ve oval hatlara sahip far tasarımı ile etkileyici tasarıma sahip olan Mercedes-AMG GT Black Series, kaputundaki özel havalandırma bölmeleri ve özel spoyler tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Mercedes-AMG

Mercedes-AMG GT Black Series’in her detayı özel olarak düşünülmüş. Bu bağlamda; arka kısma baktığımızda dörtlü egzoz çıkışını görüyoruz ki oldukça şık bir yapıya sahip. Ayrıca aracın arkasında AMG logosunu, yan kısımlarda ise V8 ibaresini görüyoruz. 

Dışı kadar içi de özel!

Mercedes AMG

Mercedes-Benz’in spor otomobili, iç tasarımıyla da mest ediyor. Tamamen dijital bir gösterge ekranına sahip olan Mercedes-AMG GT Black Series, bu ekranda araçla ilgili teknik detayları ve kısmi olarak navigasyonu da gösteriyor. Özel kumaş kaplama ise lüks hissiyatını tavan yaptıran türden.

Kaput altında ise gerçek bir canavar bulunuyor!

Mercedes-AMG GT

Mercedes-AMG GT Black Series’te, Emre Özpeynirci’nin de belirttiği gibi 730 beygir gücünde 4.0 litrelik V8 motor bulunuyor. Buna ek olarak 800 Nm de tork değerine sahip olan otomobil, yüksek performans için özel olarak optimize edilmiş durumda. Çift sargılı turbolara sahip olan otomobil, sahip olduğu ara soğutucu sistem ile performansı maksimize ediyor.

Mercedes-Benz

Mercedes’in spor otomobilindeki motor, 7 ileri çift kavramalı şanzıman ile eşleştirildi. Yapılan açıklamalara göre motor-şanzıman kombinasyonu, Mercedes-AMG GT Black Series’in 3,2 saniyede 0-100 km/sa hızlanmasını tamamlıyor. 0-200 km/sa hızlanma süresi 9 saniyenin altında olan otomobilin maksimum hızı ise 325 km/sa olarak sınırlandırıldı.

Mercedes spor araba

Mercedes-AMG GT Black Series sadece motoruyla değil, aerodinamik yapısı ile de dikkat çekici bir otomobil. Mercedes mühendisleri, aracın ön tamponundan tutun da arkadaki spoylere kadar her parçada aerodinamik hesapları yaptılar. Pek çok noktada karbon fiber malzemenin tercih edildiği otomobil, üzerinde hiçbir oynama yapılmadan yarış pistine indirilebilecek bir yapıya sahip.

Türkiye’deki Mercedes-AMG GT Black Series ise şöyle görünüyor:

Türkiye Mercedes-AMG GT Black Series

Döndük Türkiye’deki en pahalı otomobile. Emre Özpeynirci, bu aracın bir iş insanı tarafından alındığını ifade ediyor. Siyah renk otomobile çok ufak dokunuşlar yapıldığını görüyoruz. Aracın sahibine hayırlı olsun dileklerimizi iletelim. Kazasız belasız, bol keyifli sürüşler…

Mercedes-AMG GT Black Series, Türkiye’nin en pahalı otomobili olsa da ilan sitelerine baktığımızda daha yüksek fiyat etiketlerine sahip araçlar görebiliyoruz. İşte ‘verilen ilanlara göre’ Türkiye’deki en pahalı otomobiller

Türkiye’de Satılan En Pahalı 20 Otomobil (Herkes 1 Lira Verse Anca Alabiliyoruz…)

Başa dön tuşu