2021 Land Rover Discovery, Hibrit Motorla Gelebilir

Land Rover ailesinde görkemli Range Rover araçlarının yanında alternatif çok istikametli bir SUV olarak Land Rover Defender bulunuyordu. Ancak öbür yandan Land Rover Discovery de üçüncü jenerasyonda marka ismine daha uygun fiyatlı fakat epey yetenekli bir lüks SUV tecrübesi sunmaya hazırlanıyor.

Land Rover Discovery, yedi koltuk ve market alışverişleri için geniş bagajıyla şehir içi kullanımda önemli bir avantaj sağlıyor. Ayrıyeten Land Rover'ın, elektrikli araç piyasasındaki rekabetin artmasıyla 2021 model Discovery'i hibrit bir alternatifle piyasaya süreceği konuşuluyor. Yeni Discovery, Avrupa'da talebin fazla olması nedeniyle yeniden akaryakıtlı ve dizel seçenekleriyle de karşımıza çıkacak.

Aracın akaryakıtlı modeli, 300 beygir gücünde 2.0 litrelik çift turbolu motordan gücünü alıyor. Dizel seçenekler ise 3.0 litreye kadar uzanan dört yahut altı silindirli geniş bir yelpazeye sahip. Discovery'deki en büyük eksiklik, bir hibrit seçeneğin bulunmamasıydı. Range Rover Evoque, benzinli modellerinde hibrit teknolojiden yararlanıyordu. Artık birebir heyetim, 48 Voltluk teknolojiyle Land Rover Discovery'e de taşınabilir.

Land Rover ailesinde daha evvel hibrit versiyonlara kavuşan birkaç model daha olmuştu. Avrupa'da giderek katılaşan emisyon kuralları, pek çok firma üzere Land Rover'ı da bu tip modeller üretmeye yönlendirecek.

Başa dön tuşu