2021 Volkswagen Golf GTI’ın Tasarımına Dair Önemli Detaylar

Yeni tasarımı ile büyük beğeni toplayan 8. kuşak Volkswagen Golf'ün ateşli versiyonu 2020 yılında piyasaya sürülecek ve gelişiminin son etaplarından geçiyor. Volkswagen, Golf GTI'ı sır üzere saklasa da arabanın gizlice çekilen fotoğrafları dizaynına dair değerli ayrıntıları ortaya çıkarıyor.

Önceki imgelerle karşılaştırıldığında, gizlice görüntülenen GTI prototipinde daha az kamuflaj var. Test aracı standart Golf'e çok benzese de dış tasarımında araçları birbirinden ayıran kimi farklılıkları var. Dikkatli bakıldığında Golf GTI'ın art tarafında daha bariz bir spoiler var ve ön kısmında daha büyük hava ızgarasına sahip. Ayrıca daha geniş yan eşikler ve daha büyük egzoz boruları da göze çarpıyor.

2021 Volkswagen Golf GTI, karların ortasında bu türlü görünüyor

Görüntülenen Golf GTI'ın tekerlekleri, üretilecek aracınkinden açıkça daha küçük. Genel ön far tasarımı, elektrikli ID.3 hatchback'te bulunanlarla hayli benzerlik gösteriyor.

Tasarım özelliklerinin yanı sıra 8. jenerasyon GTI'ın 48 voltluk hibrit sistem kullanan 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli bir motorla gelmesi bekleniyor. Otomobil yaklaşık 245 beygir gücü üretebiliyor ancak GTI Performance versiyonunun 300 beygir gücünden fazla performans sunacağı söylentiler ortasında.

Güç bir kere daha ön tekerleklere iletiliyor ve 6 ileri manuel yahut isteğe bağlı çift kavramalı şanzıman ile yönlendiriliyor. İç tasarımı ise 10,25 inç dijital gösterge paneli ve 8,25 inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemiyle birlikte büsbütün yenilendi. Volkswagen Golf GTI'ın piyasaya sürüleceği tarih şimdi bilinmiyor, lakin önümüzdeki yıl “2021 model” olarak gelmesi gerekiyor.

Başa dön tuşu