2020 Model Audi Q5, Büyüleyici Bir İç Tasarımla Geliyor

2019 yılının sonuna yaklaşmamızla birlikte araba bölümündeki hareketlilik artmış durumda. Araba üreticilerinin 2020 model araçlarıyla ilgili çalışmalar devam ederken Alman araba devi Audi'nin yenilenen SUV modeli Q5, birinci sefer görüntülendi.

Audi, son birkaç yıldır yeni modellerden fazla mevcut modellerini güncelleyerek piyasaya sürüyor. Bu da araba devinin klasikleşmiş modellerine olan ilgiyi biraz daha artırıyor. İkinci jenerasyon Q5 modellerini 2016 yılında yenileyen Audi, şimdiyse üçüncü jenerasyon Q5'in çalışmalarını tamamlamış üzere görünüyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Audi Q5'in genel yapısı ve iç dizaynına yakından bakalım.

Daha 'sert' bir Audi Q5:

Ortaya çıkan imajlara nazaran şirket, aracın tamamını kamufle etmek yerine yalnızca değişiklik yapılacak kısımları kapatmış durumda. Bu da yeni Audi Q5'in mevcut modele nazaran biraz daha sert bakışlara sahip olacağını gösteriyor. Bunun nedeniyle kamufle edilen kısımların daha çok, aracın ön ve art kısımlarında ağırlaşmış olması.

Yukarıdaki görselde de görülebileceği üzere Audi Q5'in kaput, yan kapılar ve üst kısmına kamuflaj uygulanmamış durumda lakin aslına bakılacak olursa araba devi, sırrın büyük bir kısmı aracın iç dizaynına ayırmış.

İşte Q5'in yenilenen iç tasarımı:

Yukarıdaki fotoğrafta görülebileceği üzere Audi, yeni Q5'e ziyadesiyle büyük, dokunmatik bir multimedya ekranı eklemiş durumda. Ayrıyeten vites topuzu da yepisyeni bir dizayna sahip ve daha çok bir kumandaya benziyor. 

Yenilenen Q5'in motor özellikleriyse şimdi bilinmiyor lakin mevcut Q5 modeliyle birebir ya da benzeri özelliklerde olabilir. Bu da yenilenen Q5'te 7 ileri vitesli bir şanzımanla çalışan 2.0 litrelik bir motorun kullanılabileceği manasına geliyor. Bu motor, 252 beygir gücünde ve 370 Nm tork üretebiliyor. Ayrıyeten Audi, mevcut S5 modellerinde bulunan 2.0 litrelik hibrit motoru da kullanabilir. Audi'nin bu motoru tercih etmesi hâlindeyse Q5, 367 beygir gücünde olacak ve 500 Nm tork üretebilecek.

Alman teknoloji devi, yenilenen Q5'in lansman tarihiyle ilgili rastgele bir açıklama yapmadı fakat ilerleyen periyotlarda Audi, yeni SUV modelini tanıtacak ve bizler de bu aracın tüm özelliklerini ve fiyatını öğrenmiş olacağız.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu