2021 Volkswagen Tarek Hakkında Bilinen Her şey

Volkswagen’in kompakt SUV sınıfında yer alan modeli Tiguan'den daha küçük olan Tarek, önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak olan Chevy Trailblazer ve Hyundai Venue üzere crossoverlarla uğraş edecek. Dört silindirli motor ve dört tekerden çekiş sistemine sahip olan 2021 model Volkswagen Tarek, yeni kuşak şoför yardımı teknolojileri ve epey fonksiyonel bir bilgi-eğlence sistemi ile gelecek. 

Alman markanın yeni kompakt SUV modeli hakkında hala bilinmesi gereken çok şey var. Biz yeniden de Volkswagen Tarek hakkında şu ana kadar neler öğrendiğimizi sizlerle paylaşmak istedik. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan içeriğimize tam manasıyla giriş yapalım.

Fiyatlandırma:

2021 Volkswagen Tarek’in başlangıç fiyatının 22.000 dolar civarında olması bekleniyor. Olağan, Alman marka resmi olarak rastgele bir bilgi paylaşmadığı için bu fiyatın büsbütün spekülatif olduğunu söylemekte yarar var. Kompakt SUV segmentinde olan Tarek, muhtemelen şirketin portföyündeki öbür birçok modelde olduğu üzere S, SE, SEL ve R-Line varyantlarında karşımıza çıkacak. 

Motor, şanzıman ve performans:

Tarek'ın kaputunun altında ne olacağını tam olarak bilmiyor olsak da, turboşarjlı dört silindirli bir üniteye sahip olacağını varsayım ediyoruz. Aracın 184 beygir güç üreten 2.0 litrelik motor yahut 147 beygir gücünde 1.4 litrelik bir motorla gelmesi bekleniyor. Olağanda önden çekişli olarak geliştirilen Volkswagen Tarek’in isteğe bağlı olarak sekiz ileri şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile satışa sunulabileceğini de söylemiş olalım. 

Yakıt tasarrufu:

2021 Volkswagen Tarek'e hangi motorun güç vereceğini şimdi bilmediğimizden, aracın yakıt iktisadı tarafında nasıl bir performans sunacağını söylemek şu an için mümkün değil. Keza bu mevzuda otorite olan Amerika Birleşik Devletleri Etraf Muhafaza Ajansı da yakıt tasarrufu konusunda şimdi bir bilgi paylaşmış değil. 

Kokpit ve bagaj hacmi:

Hem iç hem de dış tasarım açısından Volkswagen’in bir öteki kompakt SUV modeli Tharu’ya hayli benzeyen Tarek, sade ve şık bir kokpit dizaynı ile gelecek. Ortam aydınlatması, dijital gösterge paneli, ısıtmalı ön koltuklar, elektrikli ayarlanabilir şoför koltuğu ve ısıtmalı direksiyon simidi üzere opsiyonlara sahip olması beklenen Tarek, iç yerde konforu gözeten şoförleri bir oldukça memnun edecek üzere görünüyor. Audi’nin kompakt SUV modellerine misal bir bagaj hacmi sunacağı varsayım edilen araç, birebir platformu kullanan Tharu’dan çok daha kaslı ve büyük bir formda gelecek.

Bilgi-eğlence sistemi:

Tarek'in, şu anda öteki VW modellerinde bulunan Car-Net arabirimiyle birlikte dokunmatik ekranlı bilgi cümbüş sistemine sahip olmasını bekliyoruz. Apple CarPlay, Android Auto ve mobil Wi-Fi Hotspot ile gelecek olan kompakt SUV, tıpkı vakitte üstün bir ses sistemine ve kablosuz şarj teknolojisine sahip olacak.

Güvenlik ve şoför yardımı özellikleri:

2021 Tarek, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA) yahut Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından şimdi çarpışma testine tabi tutulmadı. Hangi donanımın standart olacağından ve hangisinin isteğe bağlı olacağından emin olmasak da aracın çok çeşitli şoför dayanak teknolojisi sunmasını bekliyoruz.

Başa dön tuşu