2024 Model Lexus LM Türkiye’de: İşte Fiyatı!

Lexus, LM olarak isimlendirdiği minivan modelini Türkiye’ye getirdi. Aşırı yüksek bir fiyat etiketine sahip olan otomobil, lüks tutkunlarını kendine hayran bırakacak gibi görünüyor.

Japonya merkezli otomotiv devi Toyota’nın lüks markası Lexus, nisan ayında tanıttığı 2024 model minivanı LM’yi Türkiye’de satışa sundu. Dudak uçuklatan bir fiyata sahip olan otomobil, lüks tutkunlarını mest edecek gibi görünüyor.

Peki hibrit motorlu lüks minivanın Türkiye fiyatı nasıl? Bu otomobil hangi özellikler sunuyor? Gelin hep birlikte Lexus LM’nin Türkiye fiyatına, tasarımına ve özelliklerine yakından bakalım.

Lexus LM Türkiye fiyatı:

Lexus

Motor-Yakıt Donanım-Şanzıman Fiyatı
2.5L, Hibrit 7 koltuklu, E-CVT (Otomatik) 8.900.000 TL
2.5L, Hibrit 4 koltuklu, E-CVT (Otomatik) 10.900.000 TL

Karşınızda 2024 model Lexus LM

2024 Lexus LM

Lexus LM’yi, VIP minibüs olarak lanse edebiliriz. Mercedes-Benz Vito benzeri bir tasarıma sahip olan otomobil, oldukça iri bir ızgaraya ve etkileyici bir far tasarımına sahip. Aracın arka kısmında ise bagajı kaplayan aydınlatma bandını görüyoruz. Arka kısım, ön kısma kıyasla daha sade bir tasarıma sahip.

Lexus

Aracın iç tasarımı, üretim amacını yansıtan türden. Zira Lexus LM, 4 ve 7 koltuklu versiyonlarda satın alınabilecek. 4 koltuklu versiyonu satın alan tüketici, en lüks LM’nin sahibi olmuş olacak. Bu versiyonda ön ile arka kısmı tamamen ayıran bir panel var. Bu panelde 48 inç büyüklüğünde geniş bir ekran, buzdolabı ve saklama dolapları bulunuyor. Araç o kadar konfor odaklı ki kolçaklarda bile ısıtma bulunuyor.

lexus lm iç tasarım

2024 model Lexus LM, kaputun altında iki farklı hibrit motor konfigürasyonu sunacak. Motor seçeneklerinden bir tanesi 2.4 litrelik turboşarjlı dört silindirli hibrit, diğeri ise 2.5 litrelik dört silindirli hibrit olarak karşımıza çıkacak. Türkiye’de sadece 2.5 litrelik versiyonun bulunduğunu belirtelim.

lexus minivan

Lexus LM, yeni nesil sürüş ve güvenlik teknolojileriyle de donatıldı. Bu bağlamda; çarpışma uyarı sistemi, fren yardımı, şerit takip sistemi, radar tabanlı hız sabitleme gibi özellikler tüketicilere sunulacak. Ayrıca Anormal Sürücü Tepki Sistemi olarak isimlendirilen bir güvenlik sistemi de araca entegre edildi. Bu sistem aktif edildiğinde, sürücünün hareketleri takip edilecek. Normal olmayan bir durum tespit edilirse araç otomatik olarak yavaşlayacak. Marka, sürüş kalitesini ve konforu maksimize etmek için de özel bir süspansiyon sistemi kullanmayı tercih etti.

lexus lm sürücü

Lexus LM, daha çok şoförlerle kullanılacaktır. Ancak şirket, ön kısımda da kaliteden ödün vermemiş durumda. Tam dijital gösterge ekranı ile orta kısımdaki bilgi-eğlence ekranı, araca şık bir hava katıyor. Orta konsolda ise ufak bir vites topuzu görüyoruz.

İşte bu otomobil, an itibarıyla Türkiye’de ve yeni sahiplerini bekliyor…

Başa dön tuşu