5 yaşındaki araçlar Haziran ayı ilanlarının lideri oldu

sahibinden.com bilgilerine nazaran Haziran ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Araba olurken Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar sıralamayı takip etti. Marka & Model sıralamasında birinci sırada Renault – Clio yer aldı. Gerisinden Volkswagen Passat geldi ve sıralama Opel – Astra, Renault – Megane, Ford – Focus ile devam etti.

İlan sayılarına bakıldığında ise Haziran ayının evvelki aya oranla en çok artış gösteren vasıta alt kategorisi 20 ile Modifiye Araçlar oldu. 11 ile Minivan & Panelvan, 10 ile Motosiklet ve UTV, 9 ile Araba, Modifiye Araçları takip etti.

Haziran ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve birinci sırayı tekrar Nissan aldı.

sahibinden.com’un Haziran bilgilerine nazaran en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt tipi dizel olan araba ilanları verildi. 2016 model arabalar, ilanların önderi oldu.

Tüm ilanlar ortasında, araçların 34’ü 0 – 100bin kilometre aralığında yer alırken ilanların 26’sı 50.000 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da, ilan bakanlar Haziran ayında en çok Volkswagen marka arabalarla ilgilendi. Volkswagen’i Renault, BMW ve Opel takip etti. Mercedes-Benz ise yerini Haziran ayında Ford’a bıraktı.

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma müddeti ise 10 dakika 16 saniye.

sahibinden.com’un Haziran ayı bilgilerine nazaran satılık araba ilan fiyatları 1,85 arttı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu