Acura Type S Concept İsimli Araç Ortaya Çıktı

Acura, eksiksiz bir dizaynla birlikte Type S ismini tekrardan geri getiriyor. Acura Type S Concept, isminden de anlaşılabileceği üzere konsept bir araç olsa da yeni jenerasyon TLX'in Type S modeli için bir tasarım ön izlemesi veriyor üzere görünüyor.

Acura, önümüzdeki iki yıl içerisinde iki adet Type S performans modelini çıkaracağını belirtti. Bunlardan biri TLX, oburunun de RDX Type S olacağı düşünülüyor. Natürel ki gelecek planlarının dışına çıkıp elimizdeki otomobile bakacak olursak şirketin açıklamalarına nazaran Type S Concept'in Type S performans modellerini Acura serisine tekrardan getirdiğini söyleyebiliriz.

Acura'nın konsept aracı, 21 inçlik lastiklerle birlikte geliyor. Civic Type R'de olduğu üzere geçersiz ızgaraların bilakis gerçek ızgaralar kullanan Acura, yüksek performanslı motorun ve fren paketinin buradan giren havayı aldığını belirtti.

Aracın motoru konusunda bir açıklama yapmayan Acura, bu hususta hayranlarının başında birçok soru işareti bıraktı diyebiliriz. Motoru tanımlarken kıymetler vermek yerine sırf yüksek performanslı motor diyerek niteliklerden bahseden Acura'nın motor konusunda ağzını bıçak açmadı diyebiliriz.

Son vakitlerde ortaya çıkan Acura konseptlerinde olduğu üzere bu araç da ziyadesiyle gerçekçi görünüyor. Önde ve artta bulunan LED ışıklar, Acura'nın 'Chicane' ismini verdiği yeni bir dizaynla birlikte geliyor. Önde bulunan farlar NSX'teki farlara benziyor olsa da bu modelde firmanın yeni, dört lambalı 'Jewel Eye' LED'leri görülebiliyor.

Araç dikkatle incelendiği vakit kimi ögelerin karbon fiber üzere göründüğünü söyleyebiliriz. Bu ögelerin alaşımlı karbon olduğunu belirten Acura, bu malzemeyi rüzgar deflektöründe, ön kanalda, marşpiyelerde, tekerlerde ve art spoylerde kullanmış durumda.

Başa dön tuşu