Anadolu Sigorta, “Elektrikli Araç Sigortası” ile Çevre Dostu Araçları Sigortalıyor

Anadolu Sigorta, elektrikli ve hibrit araç sahiplerine özel yeni eseri “Elektrikli Araç Sigortası” ile kasko kapsamına giren tüm risklere karşı teminat sunarak, inançlı bir sürüş tecrübesi sağlıyor. Türkiye’de elektrikli ve hibrit araçların kullanımının artmasına bağlı olarak, araç kullanıcılarının gereksinimleri doğrultusunda yenilikçi eserini satışa sunan Anadolu Sigorta, etraf dostu araçları sigortalayarak şirketin sürdürülebilirlik maksatlarına de katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Yenilikçi çalışmalarıyla sigorta kesiminde fark yaratan öncü uygulamalara imza atan Anadolu Sigorta, elektrikli ve hibrit araç sahiplerine özel bir eser sunuyor. “Elektrikli Araç Sigortası” ile elektrikli ve hibrit araçlar için kasko kapsamına giren tüm risklere karşı teminat sağlayan Anadolu Sigorta, bu sayede elektrikli araç sahiplerine inançlı bir sürüş tecrübesi sağlıyor. Şirketin sürdürülebilirlik gayelerine etraf dostu elektrikli ve hibrit araçları sigortalayarak katkıda bulunan Anadolu Sigorta, hem klasik hem de özelleştirilmiş kasko teminatlarını içeren yenilikçi bir uygulamayla bölümdeki öncü pozisyonunu da güçlendiriyor.

“Elektrikli Araç Sahiplerinin Sayısı Artıyor”

Fosil yakıtların karbondioksit salınımını artırarak etraf kirliliğine yol açması ve yenilenemeyen güç kaynaklarından elde edilmesinin elektrikli ve hibrit araçlara ilgiyi artırdığını belirten Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Fatih Gören “Çevre dostu uygulamalara imza atan, tüm faaliyetlerini sürdürülebilirlik odağıyla hayata geçiren bir şirket olarak bu alandaki çalışmalarımıza bir yenisini ekledik ve “Elektrikli Araç Sigortası”nı satışa sunduk” dedi.

Türkiye Elektrikli ve Hibrit Araçlar Derneği’nin istatistiklerine nazaran; Türkiye’de elektrikli araç sahiplerinin sayısının artmasına bağlı olarak, Anadolu Sigorta’nın mevcut müşterilerinin de elektrikli ve hibrit araçlara yönelik satın alma gerçekleştirdiğini belirten Fatih Gören, “Bu kapsamda mevcut ve potansiyel müşterilerimizin gereksinimleri göz önüne alındığında ve piyasada yer alan elektrikli araç eserleri incelendiğinde elektrikli araç sahibi olan sigortalılarımıza özel teminat ve hizmetlerin yer aldığı bir eser sunmak istedik. Geçmiş uygulamalarda elektrikli araç kümesi için birtakım klozlar ekleyerek standart kasko poliçesi düzenlenmekteydi. Elektrikli Araç Sigortası eserimizin teminat kapsamı, Birleşik Kasko Sigortası eserimize misal özellikler taşısa da elektrikli araç sahiplerine özel tasarlanmış olması bakımından ayrıcalıklar sunuyor. Elektrikli Araç Sigortası’nı tercih eden müşterilerimize hasar anında daha uygun ve daha kapsamlı hizmet verebilmek için, içerisinde elektrikli araç şarj istasyonları yer alan, elektrikli ve hibrit araçların tamiri konusunda yüksek kalitede hizmet sağlayabilecek servis ağı oluşturduk. ‘Kaybetmek Yok’ prensibi ile itimat ilgisini sağlamayı amaçlayan şirketimiz, inançlı bir sürüş tecrübesini destekliyor” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu