Aston Martin’in ilk ‘SUV’u ‘DBX’, yeni renkleriyle de büyüleyecek

Geçen yıl sonbaharda İstanbul’a giriş yapan Aston Martin’in “En Teknolojik SUV”u olan “DBX”, yeni renkleri ile de kendinden çokça bahsettirecek.

2020 yılında Aston Martin Turkey Yeniköy Showroom’unda yerini alan ve Türkiye’de de büyük ilgi gören Aston Martin’in tarihinde birinci kere üretmiş olduğu SUV modeli DBX, Haziran ayında yeni renkleriyle görücüye çıkacak. Şimdiden büyük heyecan ve merak uyandıran bu renkler ise Heritage Racing Green, Sabiro Blue, China Grey, Onyx Black, Stratus White ve Arizona Bronze olacak.

DBX’in lüks spor segmentindeki başka rakiplerine nazaran çok sayıda teknik üstünlüğü olduğunun altını çizen D&D Motorlu Araçlar İdare Şurası Lideri Nevzat Kaya, 2021’in birinci günlerinde DBX’in Türkiye’deki sahiplerine kavuştuğunu hatırlatırken spor araba ruhuna sahip bu fevkalâde SUV’un artık de Aston Martin Turkey Showroom’larında yeni sahipleri ile buluşacağını müjdeledi.

RAKİPLERİNDEN ÇOK ÜSTÜN

Aston Martin, birinci konsept çalışmalardan kesin esere kadar yüksek performanslı bir SUV vizyonuna tereddütsüz bir halde bağlı kaldı. DBX, kendine has bir alüminyum şasi platformunun oluşturulmasıyla başlayan ağır bir geliştirme programı ile büyük çalışmalar sonucu tasarlandı. Başlangıçtan itibaren DBX, bir Aston Martin GT arabasının temel karakterini korurken, öteki hiçbir modele benzemeyen pratiklik ve fonksiyonellik sunarak hem yolda hem de yerde rakiplerinden üstün olduğunu kanıtladı.

Titiz işçilikten çağdaş ve klâsik gereçlerin harmanlanmasına, Aston Martin’in karakteristik özellikleriyle çevrili olan bu teknoloji mükemmeli “SUV”, 4.0 V8 akaryakıtlı 550 HP ve 700 Nm tork üretebilen bir motora sahip. Birçok kritik noktada sınıfının en yeterlisi olarak öne çıkmayı başaran ve üstünlükleri ile göz dolduran “DBX”, dört çeker bir SUV olmasına rağmen muhtaçlık halinde tüm çekiş gücünü art tekerleklere ileterek, yüzde 100 geriden itişli bir spor araba tecrübesi yaşatıyor. Art taraftaki elektrikli diferansiyel (E-Diff) sayesinde virajlardaki eksiksiz performansıyla da dikkat çeken “DBX”, 638 litre bagaj hacmi ile de rakiplerinin çok üstünde bir kapasite sunuyor.

DBX, STANDART ÖZELLİKLERİYLE DE “TEK”

Aston Martin mühendisliği, 54:46 tartı dağılımı ile DBX’in dinamizmini pekiştiriyor; 3 odacıklı havalı amortisörler de konfordan ödün vermemesini ve farklı sürüş modlarına adapte olmasını sağlıyor. Kör nokta ihtar sistemi, şerit takip asistanı, otomatik uzun far sistemi üzere birçok elektronik güvenlik opsiyonu da DBX’te standart olarak gelen öbür özelliklerden.

Hiçbir rakibinde bulunmayan altı farklı sürüş modu, 9 ileri tam otomatik şanzımanıyla argümanını ortaya koyan DBX’in opsiyon olarak sunulmayan, hepsi standart olan özelliklerini de şöyle sıralamak mümkün:

22 inç jantlar, off-road sistemi, panoramik cam tavan, Adaptive Cruise Control, Otomatik Acil Fren Sistemi, Çocuk Yolcu Müdafaa Sistemi, 360 derece kamera, Kör nokta ihtar sistemi, şerit takip, şeritten ayrılma uyarısı, şoför durumu alarmı…

Aston Martin’in “En Teknolojik SUV”u “DBX”, spor araba ruhuna sahip bu fevkalâde SUV’nin yeni renkleri ile tanışmak için Aston Martin Turkey Yeniköy Showroom’unadavetlisiniz!

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu