BMW i3 Test Aracı, Abartılı Bir Tasarımla Görüntülendi

BMW i3'ün test aracı, epeyce enteresan bir dizaynla görüntülendi. Birinci bakışta abartılı bir modifiye yapılmış üzere görünse de test aracı, geniş çamurluklarının altındaki ince lastikleriyle birlikte bize durumun görünenden farklı olduğunun sinyallerini veriyor. Kapının sol yanına ve çamurluğa bantlanmış kablolar ve ön kısma monte edilmiş sensör, Bavyeralı üreticinin yeni bir şeyler test ettiğini ve görüntülenen i3'ün bir çeşit prototip olduğunu anlatıyor.

BMW'nin bu araçla ne yapmaya çalıştığı şimdilik bilinmiyor ve öğrenmek için imgelerden daha fazlasına ihtiyacımız var üzere görünüyor. Fotoğrafların kaynağı, test aracının BMW'nin süspansiyon ve lastik geliştirme takımının çalışması olduğunu bildiriyor. Daha spesifik olarak, BMW'nin elektrikli araba kısmı olan i, gelecek modeller için çalışmaları i3 üzerinden yürütüyor.

BMW, i3'ü en az 2023'e kadar üretimde tutacak ve yeni elektrikli modellerin daha normal bir dizaynla karşımıza çıkması bekleniyor. Test aracının dizaynının ardındaki gizem şimdilik meçhul lakin üzerinde farklı tekerlek/lastik kombinasyonları araştırılıyor olabilir. Ayrıyeten, daha geniş bir lastik ile yeni süspansiyon bileşenlerini de test ediyor olabilirler.

Sonuçta fotoğraflanan i3 bir test aracı ve gerisinde sayısız ihtimal barındırabilir. Daha geniş lastikler ve daha geniş çamurluklara sahip bir BMW i3, daha ağır ve şık görünebilirdi. BMW'nin gelecek planlarını daima birlikte bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu