BMW M8 Competition’ın Etkileyici 0-100 km/sa Hız Süresi

Coupe, Cabrio ve Competition varyantlarından oluşan birinci BMW M8 serisi, geçtiğimiz haziran ayında tanıtılmıştı. Alman devi, bugün de 600 beygir gücündeki yeni modeli BMW 2020 M8 Gran Coupe’yi duyurdu. 8 Serisi’nin dört kapılı modeli olan araç, performansın yanı sıra dış ve kokpit dizaynında da çıtayı bir tık daha yukarı taşımayı başardı.

BMWBLOG, Alman profesyonel yarış pilotu Martin Tomczyk'ten 2020 M8 Competition Coupe'nin koltuğuna oturmasını istedi. Ortaya çıkan sonuç ise epeyce dikkat cazip. Tomczyk tarafından gerçekleştirilen ivme testinde, 2020 BMW M8 Competition Coupe’nin 0-100 km/sa hızlanmasını 2,8 saniyede tamamladığı görülüyor. Ayrıyeten otomobilin içine yerleştirilmiş bir sürat ölçüm aygıtının olmadığını da belirtmekte yarar var. Hasebiyle gerçekteki bedelin, ölçülen 2,8 saniyeden daha aşağıda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yüksek performanslı süperspor arabalarla neredeyse birebir çizgide olan M8 Competition, 0’dan 200 kilometreye çıkmak için ise yalnızca 9,93 saniyeye gereksinim duydu. M8 Competition, esasen uzun aralık sürüşleri için tasarlanmış yüksek performanslı arabalar için söylenen Grand Tourer'ın hızlandırılmış bir versiyonu olarak biliniyor. Aracın yakaladığı bu sayılar, segmentinde farklı bir noktada konumlandığını anlamak için kâfi de artar bile. 

2020 BMW M8 Competition’ın etkileyici performansını aşağıdaki görüntüden izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu