BMW, R 18 Roctane ve R 12 nineT’yi Tanıttı!

BMW, tasarımlarıyla iki farklı motorcu grubuna hitap eden iki yeni motorunu tanıttı. Motorlar, önümüzdeki yıl Türkiye’ye geliyor!

Alman otomotiv üreticisi BMW’nin motosiklet markası BMW Motorrad, chopper ve naked severlerin gözlerini dolduracak iki yeni motosikleti “R 18 Roctane” ve “R12 nineT”yi tanıttı. Her iki motosiklet de önümüzdeki yıl Türkiye’ye Borusan Otomotiv aracılığıyla getirilecek.

BMW Motorrad R 18 Roctane, markanın efsane R 5’inin izlerini taşıyan bir model olarak, BMW R 12 nineT ise markanın yüzüncü yılına özel bir model olarak satışa sunulacak. Gelin, iki modele de detaylı bir şekilde göz atalım.

Chopper sevdalılarının kalbini çalan BMW R 18 Roctane:

bmw r 18 roctane

BMW R 18 Roctane, Avus metalik siyah gövde ve mat siyah görünümüyle BMW’nin geçmişine atıfta bulnuyor. Ayrıca daha önce R 18 Transcontinental modelinde bulunan Manhattan gövde rengi, opsiyonel olarak sunuluyor.

bmw r 18 roctane

Motorun önünde 21 inç, arkasında ise 18 inçlik jantlar yer alıyor. Dev motor, BMW’nin bugüne kadar ürettiği en güçlü boxer modele ev sahipliği yapıyor. İki silindirli 1802 cc’lik motor, 91 beygir güç ve 150 Nm tork üretiyor.

bmw r 18 roctane

Motor, chopper sevdalılarının konfor arayışında önemli bir etmen olan ortaya monteli ayaklığa da sahip. Bu sayede motor, kullanıcısına rahat ve aktif sürüş vadediyor.

Naked’ın dibine vuran BMW R 12 nineT:

bmw r 12 ninet

BMW R 12 nineT ise BMW Motorrad’ın 90. yıl dönümüne özel üretilen R nineT’nin yerini alacak. 100. yıl özel modeli, 70’lerin ikonik motoru R 90 S’in sade yakıt tankı, koltuk ve arka çizgisini taşıyor. Klasik görünümlü sportif tasarım, çift susturuculu egzoz ve konik egzoz ucuyla taçlandırılıyor.

bmw r 12 ninet

R 12 nieT, 1200 cc’lik çift silindirli boxer motor taşıyor. Hava ve yağ soğutmalı çalışan motor, 109 beygir güç ve 115 Nm tork üretiyor.

bmw r 12 ninet

Her iki yeni BMW motor da 2024 yılı içinde Türkiye’de yollarla buluşacak.

BMW, Hans Zimmer İmzalı Ultra Konforlu Elektrikli Deniz Aracını Tanıttı: THE ICON

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu