Çinli BYD’nin Türkiye’ye Ne Zaman Geleceği Belli Oldu

Çinli otomobil üreticisi BYD’nin “ALJ Türkiye” aracılığıyla Türkiye pazarına ne zaman geleceği belli oldu. BYD için artık çok az zaman kalmış durumda.

Bundan birkaç ay önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Çinli elektrikli otomobil devi BYD‘nin Türkiye’ye geleceğinden bahsetmiştik. Yapılan resmi açıklamaya göre marka, Türkiye’ye ALJ Türkiye bünyesinde giriş yapacaktı. Lexus ile Toyota’nın Türkiye distribütörü olan ALJ Türkiye, bu gelişmeden memnun olduğunu duyurmuştu.

Şimdiyse BYD’nin Türkiye’ye gelişi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Gazeteci Emre Özpeynirci, satışların ne zaman başlayacağına ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama, BYD’nin Türkiye için artık gün saydığını gözler önüne seriyor.

“BYD, son çeyrekte Türkiye’ye giriş yapacak”

byd Türkiye'ye ne zaman gelecek

Emre Özpeynirci’nin konuyla ilgili açıklamasına göre BYD, son çeyrek itibarıyla Türkiye’ye resmen giriş yapacak. Yani birkaç ay sonra BYD markalı otomobillerle tanışma imkanı yakalayacağız. Özpeynirci, markanın Türkiye Genel Müdürü’nün İsmail Ergun olduğu bilgisini de aktardı.

Emre Özpeynirci’nin X’teki açıklaması:

Kaynak :
https://www.haberturk.com/cinli-byd-turkiye-distributorunu-secti-3569875-ekonomi

Başa dön tuşu