Çinli Cybertruck ‘T-Mad’ Tanıtıldı

Elektrikli araçlarla birlikte fütüristik dizaynlar da hayatımıza girmeye başladı. Bugüne kadarki en değişik dizaynlardan biri, Tesla’nın Cybertruck modelinde karşımıza çıkmıştı. Bugünse Çin’den Cybertruck’a karşılık niteliğinde yeni bir araç geldi.

Çin merkezli IAT, yeni kamyoneti T-Mad’i tanıttı. T-Mad, Cybertruck üzere devasa ebatlara sahipken fütüristik dizayna değişik bir bakış açısı sunuyor. Kamyonetin içiyse pek çok konsept araçta gördüğümüz elementlere yer veriyor.

Karşınızda Çin’in Cybertruck’ı IAT T-Mad:

IAT T-Mad, bilhassa off-road sürüş için tasarlandı. Araç, 5,8 metre uzunluğa, 2,1 metre genişliğe ve 2 metre yüksekliğe sahip. Aracın aks aralığı is 3,6 metre. Aracın uzunluğu, Cybertruck ile birebir uzunluğa sahip.

Aracın dış tasarımı ise bilim kurgu sinemalarından fırlamışçasına, uzay aracının hangarına koyup farklı gezegenlere götürmelik sınırlar taşıyor. Ama işin üzücü yanı, aracın tamponlarını oluşturan kısım tamamen plastikten yapılmış durumda.

Aracın içinden paylaşılan imajlarda ise tam olarak bir hayat ortamı oluşturulduğunu görüyoruz. Şoför kısmı birden fazla panelde oluşan devasa ekrandan ibaretken arka kısımda ise büyük bir koltuk yer alıyor. Sürücü ve art koltukla birlikte iki adet yan koltuk da yer alıyor.

IAT T-Mad hakkında pek fazla teknik ayrıntı paylaşılmadı. Ama paylaşılan bilgilere nazaran aracın üretim modeli 800 kilometrelik menzil sunacak. Menzil, ekstra batarya opsiyonuyla 1000 kilometreye kadar çıkarılabilecek.

T-Mad, şu anlık sırf bir konsept olarak tanıtıldı. Aracın piyasaya sürüleceği tarih ve fiyatı paylaşılmadı.

Başa dön tuşu