Citroen C4 Cactus’ün Üretimi Durduruluyor

Citroen, C4 Cactus ile hayli enteresan bir araç tasarımı denemişti. Piyasada çok da tutmayan aracın ikinci neslinin gelmeyeceği öğrenildi. Citroen işvereni tarafından yapılan açıklamada, bu aracın yerini alacak yeni bir araba üretileceği, yeni modelin “Cactus” ismini taşımayacağı belirtildi. Firmanın işvereni Xavier Peugeot, yeni modelin üzerinde çalıştıklarını da belirtti.

Cactus serisiden orta yaş makyajıyla birlikte hava kapsülleri de çıkartılmıştı. Bunun sonucu olarak da Cactus ile çok emsal hale gelen C4 Hatchback modelinin üretimi durdurulmuştu.

Xavier Peugeot, yaptığı açıklamada yeni C4 serisi için özel bir şeyler planladığını belirterek, Citroen’in alışılmadık tasarım lisanını koruyacağını tabir etti. Araç, rakiplerinden farklılaşmak için kutuplaştırıcı bir görünümle piyasaya sürülecek ve kendine has bir biçime sahip olacak.

Yeni aracın geliş tarihi açıklanmadı lakin Cactus, yaklaşık 2 yıl evvel yenilenmişti. Yeni aracın en geç 2021 yılında yollarda olması kimseyi şaşırtmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu