Tesla Cybertruck İçin Hayran Yapımı Yeni Kaplama

Elon Musk’ın camı çerçeveyi indirdiği Tesla Cybertruck tanıtımından bu yana, elektrikli araç bölümünün öncüsü olan firmaya ilişkin kamyonet sık sık internete gereç oldu. Birtakım şahıslar aracın enteresan manzarasını latifelerine materyal ederken birtakım şahıslar de tasarımı nasıl daha güzel hale getirebilecekleri konusunda fikirlerini belirtti. 

Cybertruck Mark I

Son ortaya çıkan tasarım ise Facebook’tan geldi. Jonsibal isimli kullanıcı, aracın en başarılı yine dizaynlarından birini ortaya çıkardı. Jonsibal, aracı daha fazla saf metal ile granit ortasında bir kaplamayla kaplamayı tercih ederken biraz daha geniş ve büyük bir kamyonet olarak düşünmeyi de ihmal etmemiş. 

“Siber Origami

Burada benim Mk1 Iron Man zırhına benzeyen gövde tasarımımı görüyorsunuz (Mağarada yaptığı zırh). Orjinal düzlemsel, origami-benzeri tasarımı koruyor fakat artık biraz daha şişman. Bir dahaki sefere biraz yarış aracı cümbüşü katmaya çalışacağım.”

Metalik görüntü

Aslında aracın dış kaplaması, uzay araçlarında kullanılan gereç ile yapıldı. Bu nedenle de kapalama daha çok buzdolabına benziyor. Bu dizaynda ise onun yerini daha metalik bir manzara almış durumda. Ayrıyeten çamurluklar da araca biraz daha karakter katıyor. 

Aracın art kısmında yer alan rüzgarlık ve yeni tekerlekler, Tesla Cybertruck’ı daha fazla harika arabalara benzeri bir hale getirmiş durumda. Sanatkarın tüm eforuna ve yeni görünüşe karşın en nihayetinde aracın bir pikap olduğunu hatırlatmakta ise fayda var. 

Tesla’nın yeni pikapı hemen herkesten farklı reaksiyonlar aldı. Pek çok kişi aracın kendine has dizaynını beğendi. Elon Musk, kullanılan materyalin tasarımı bu türlü olmaya zorladığını söylemişti. Aracın teslim edilmeye başlaması 2021 yılının sonlarını bulacak. Daha sonraki modellerde Tesla’nın dizaynda değişiklik yapıp yapmayacağını göreceğiz.

Başa dön tuşu