Continental Semperit markasıyla yaz ve dört mevsim binek lastikleri portföyünü genişletiyor

Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental markalarından Semperit, iki yeni binek lastiğini piyasaya sürdü: Yaz lastiği Speed-Life 3 ve dört mevsim lastiği AllSeason-Grip. Harika kilometre performansı ve düşük yuvarlanma direnci sunan her iki lastik de inançlı ve konforlu yol tutuşu, kısa frenleme aralıkları ve düşük maliyeti ile dikkat çekiyor.

Continental markası Semperit, iki yeni lastiğini piyasaya sürdü. Yaz lastiği Speed-Life 3 ve dört mevsim lastiği AllSeason-Grip, üstün özellikleri ile dikkat çekiyor. AllSeason-Grip, deseninde yer alan çok sayıda su kanalıyla kış yollarında da birinci sınıf yol tutuşuna sahip bir dört mevsim lastiği olarak öne çıkıyor. Orta boya kadar olan küçük arabalar ve kompakt SUV’lar için çapı 13-17 inç aralığındaki jantlar için uygun olan AllSeason-Grip, ebatına nazaran XL yük kapasitesine sahip ve 270 km/s sürate kadar onaylı. AllSeason-Grip serisi tüm lastiklerde, kış sürüşü için inançlı olduklarını gösteren bir kar tanesi sembolü bulunuyor.15 ve 21 inç aralığındaki jantlar için geniş bir yelpazesi olan Speed-Life 3 yaz lastiğinin ise ek yük kapasitesi ve oluklu orta-sırt kısmıyla 300 km/s sürate kadar onaylı bir XL modeli sunuluyor.

Islak yolların uzmanı Speed-Life 3

Lastik mühendisleri Semperit Speed-Life 3 lastiğinin sırtını ve hamur bileşimini, araştırmalardan elde ettikleri en yeni bulguları kullanarak geliştirdiler. Suyu süratle emerek tahliye edebilen boylamasına derin kanalları ıslak yollarda yüksek güvenlik sağlarken, çok sayıda su kanalı da ek kavrama kenarları oluşturarak daha fazla kavrama gücü ve daha kısa fren uzaklığına katkıda bulunuyor. Üç merkezi oluklu yeni geometrisiyle sırt blokları, su tahliyesini hızlandırarak direksiyon hassasiyetini artırıyor. Dar tahliye kanalları, kuru yollarda sırt bloklarının deforme olmasını önleyerek direksiyon yansısını güzelleştiriyor. Kapalı dış omuz tasarımı, viraj alırken kavrama gücünü ve sürüş istikrarını artırıyor. Semperit mühendisleri küçük, çapraz su kanalları sayesinde sürtünmeyi azaltarak daha uzun ömürlü kullanıma ulaşmayı başardılar.

Bir başka yenilik ise araç sahiplerine iki pahalı bilgi veren “Semperit Deva Teknolojisi”. SPI (Semperit Performans Göstergesi) inançlı diş derinliği düzeyini gösteriyor. Dış sırt kanallarının içerisinde bulunan “Dry + / Wet +” logosu, diş derinliği üç milimetrenin altına indiğinde “Kuru + / Islak -“, yasal asgarî diş derinliğine ulaştığında ise “Kuru – / Islak -” olarak değişiyor. Bu özellik, şoförlerin lastiklerinin güvenlik düzeyini gösteren diş derinliğini süratli bir formda görmelerini sağlıyor.

Almanya ve Avrupa’nın en büyük araba federasyon kulüplerinden biri olan ADAC, İsviçre Turing Kulübü (TCS) ve Avusturya Araba, Motosiklet ve Turing Kulübü (ÖAMTC) tarafından yapılan son yaz lastikleri testlerinde Semperit Speed-Life 3 her kategoride “iyi” ve “kesinlikle tavsiye edilir” derecelerini aldı. Yaz lastikleri testlerini yapan AUTO BILD uzmanları da Semperit Speed-Life 3 lastiklerini “Spor, dinamik yol tutuşu, ıslak tabanda kısa fren araları, uygun suda kızaklama güvenliği, düşük yuvarlanma gürültüsü ve yeterli fiyat düzeyi ile ıslak yolların uzmanı” halinde kıymetlendirdi.

Ilık ve soğuk havalarda sağlam yol arkadaşı AllSeason-Grip

AllSeason-Grip taraflı lastiği, ılık ve soğuk havalarda yüksek güvenlik muhtaçlığını karşılamak üzere geliştirildi. V biçiminde omuz bloklarının yer aldığı istikrarlı blok geometrisi ve lastiğin merkezinde yer alan bloklar, kuru yollarda kısa fren aralığı, viraj istikrarı ve yüksek direksiyon hakimiyeti sunuyor. Karla kaplı yollarda optimum yol tutuşu için geliştirilen V formundaki sırt kanalları, inançlı yol tutuşu sağlıyor. Lastik merkezindeki çok sayıda su kanalı ise tutucu kenarların sayısını artırıyor. V biçimindeki sırt deseninin bir diğer avantajı ise sırt temas alanından su ve kar suyunun daha süratli halde tahliyesi. Kanallar ve sırt blokları, yağışlı havalardaki sürüşlerde su katmanına nüfuz ederek kavrama gücünü ve dengeyi artırıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu