Corvette’in Yeni Modeli İlk Kez Videoya Kaydedildi

Bilindiği üzere Corvette, temmuz ayında yeni bir araba tanıtacak. Bu arabanın tanıtılmasına hala birkaç ay varken, araba Amerika yollarında görüntülendi. Amerika'nın Michigan eyaletinde bulunan Detroit kentinde görüntülenen aracın görüntüsü YouTube üzerinden paylaşıldı. Paylaşılan görüntüde aracın egzoz sesi, izleyenlerin içini titreten tiptendi.

Aracın teknik özellikleri Corvette tarafından sır üzere saklanıyor lakin her vakit olduğu üzere kimi söylentiler mevcut. Aracın egzoz sesini inceleyen araba uzmanları, Corvette'in yeni aracının Corvette C7'de bulunan 6.2 litrelik V8 motoru taşıyabileceği söyleniyor. Bu motorun 460 beygir gücünde olduğu düşünülürse, Corvette'in yeni modelininde gereğince güçlü ve süratli olabileceğini söylemek mümkün fakat öteki bir teze nazaran arabanın 500 beygir gücünde olabileceği de söyleniyor. İşte Corvette'in temmuz ayında duyuracağı yeni modeli;

Videoda görülebileceği üzere, arabanın teknik ayrıntılarını anlamak da mümkün değil. Vitesin manuel mi yoksa otomatik mi olduğu da anlaşılmıyor. Anlaşılan o ki, bu aracı daha yakından tanımamız için temmuz ayını beklememiz gerekiyor.

Başa dön tuşu