Cybertruck, Los Angeles Sokaklarında Görüntülendi

Los Angeles kentinde yaşayan bir Reddit kullanıcısı Tesla’nın Cybertruck aracını yollarda yakaladı ve bir fotoğrafını internette paylaştı.

İddiaya nazaran aracın şoför koltuğunda Elon Musk oturuyordu 

Reddit kullanıcısı, gördüğü Cybertruck aracının şoför koltuğunda Elon Musk’ın yer aldığını ve ‘Nobu’ isminde bir restorana gittiğini sav ediyor.

Meksika’da bir belediye lideri da geçtiğimiz günlerde Cybertruck’ı polis aracı olarak kullanma kararı almıştı

Cybertruck, alışılmadık tasarımı ve donanımıyla birçok markanın lisanına dolanmış durumda. Ama Tesla’nın elektrikli kamyoneti polis departmanlarının epey ilgisini çekiyor. Meksika’daki bir belediye lideri 15 Cybertruck siparişi verdi. Bu yeni 15 Cybertruck polis ve belediye otomobilleri olarak kullanılacak.

Geçtiğimiz ay Elon Musk Cybertruck’ı tanıttığında aracın tasarımı birçok insanın dikkatini çekti. Kimileri aracın dış görünüşüyle ilgilenirken kimileri da teknik donanımına ve maliyetine odaklanıyor.

Ciudad Valles eyaletinde yer alan San Luis Potosi kentinin belediye lideri Adrián Esper Cárdenas, elektrik gücüyle çalışan Cybertruck aracının yerel polis ve belediye aracı olarak hayli fazla potansiyele sahip olduğunu belirtiyor. Cárdenas, “Çektiğimiz fotoğraflar için araçlara indirim yapıp yapmadığını öğrenmek için Elon Musk’a göndereceğim” dedi. Ayrıyeten Cárdenas araçları ayırtmak için 30 bin peso (yaklaşık 3350 TL) olan maaşını da kaynak olarak kullanıyor.

Belediye lideri bu kararın etraf şuuru ile ilgili olduğunu belirtiyor

Belediye lideri sipariş ettiği araçların 10 tanesinin çift motorlu, 5 adedinin ise en yüksek performansı sunan üç motorlu Cybertruck olduğunu belirtti. Buna ek olarak, satın alma konusunda verdiği kararlar için vatandaşa danışmadığını ancak emniyet, çöp toplama ve öteki kullanımlar için elektrikli araçları satın alma kararının çevre şuuru ile ilgili olduğunu lisana getirdi.

Cárdenas, sipariş ettiği araçların 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyat etiketlerine sahip olmasına karşın, Cybertruck'ın bakım masraflarının düşük olması ve elektrikli olması sebebiyle yıllık 24 milyon peso (7 milyon TL) tasarruf sağlayacaklarını öne sürüyor.

Dubai Polis Teşkilatı da daha önce Twitter hesabından teşkilatın logosuna nazaran giydirilmiş bir Cybertruck fotoğrafı paylaşarak, araç filosunu Tesla Cybertruck ile büyütmek istediğini açıkladı.

Başa dön tuşu