Dodge Charger, 1500 HP’lik Özel Üretim Modeliyle Sergilendi

Bu hafta SEMA Show'da tanıtılan yeni Dodge Charger, 2019 Dodge Charger Pursuit polis aracına dayanıyor lakin ancak Charger Pursuit'in tüm motorlarından daha güçlüsüne sahip. SpeedKore, sedan Amerikan otomobilini tek başına geliştirdi ve şimdiye kadar yaptıklarını bir adım öteye taşıdı.

Dodge Charger'ın kalbinde 6.2 litrelik Hemi V8 motor yer alıyor. Fakat Speedkore, Hellcat yahut Demon'daki üzere tek süperşarj kullanmak yerine çift turboşarj kullandı. Sonuç: 1,525 beygir gücüne sahip bir canavar ortaya çıktı. Motor gereğince güçlü olmasına karşın, bu güç 4 tekere Hellraise Performance şanzımanla iletiliyor.

SpeedKore epey etkileyici motoru ve güç aktarma bileşenlerinin yanı sıra, karbon fiber üretimindeki uzmanlığından da yararlanarak, Dodge Charger'ı mat ve sağlam görünen dizaynla ortaya çıkardı.

Tasarımı tenkit toplayan ve pek beğenilmeyen yeni Charger, fuarın en hoşlarından biri olmasa da performansıyla en argümanlı araçlardan biri. Ancak 1500 beygirlik canavar, kardeşinin 65. doğum gününü kutlamak için zımnî bir müşteri tarafından yaptırıldı.

SpeedKore'nin ismi verilmeyen bir müşteriye özel olarak ürettiği Dodge Charger'ı piyasaya sürülmeyecek ve otomobil bundan sonraki fuarlarda sergilemeyecek.

Başa dön tuşu