Düşük Faizli Taşıt Kredisi Kampanyasına 2 Marka Daha Katıldı

Türkiye'deki kamu bankaları geçtiğimiz günlerde bir iş birliği yaparak, yakın vakitte sıfır araç satın almak isteyen tüketiciler için bir kampanya başlattılar. Başlatılan kampanya kapsamında tüketicilere, günümüz Türkiye şartlarında ziyadesiyle uygun olan faiz oranlarıyla taşıt kredisi verilecek. Bu sayede bankalar, araba dalına yine bir hareket kazandırmayı amaçlıyorlar.

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halbank'ın başlattığı bu kampanya; binek arabalar için 50 bin TL ile 120 bin TL ortasındaki krediyi 0.49 ila 0.69 ortasında değişen faiz oranlarıyla, ticari araçlar içinse 72 bin TL ile 500 bin TL ortasındaki krediyi, tekrar 0.49 ila 0.69 ortasında değişen faiz oranıyla sunacak. Kampanya birinci duyurulduğunda, birkaç araba markasıyla sınırlıydı. Lakin kısa bir mühlet içerisinde bu kampanyaya dahil olan markalar çoğalmaya başladı.

Bankalar, bu kampanyayı birinci duyurdukları vakit binek arabalar için sadece Honda, Renault Mais, Hyundai ve Fiat markalarını, ticari araçlarda ise Fiat, Ford, Temsa, Karsan ve Isuzu markalarını tercih edebiliyorlardı. Lakin geçtiğimiz günlerde bu kampanyaya Otokar ve BMC markaları da dahil olmuştu. Artık ise, iki araba markası daha kampanya kapsamına alındı.

Yapılan açıklamalara nazaran Toyota ve Mercedes de bu kampanyaya dahil oldu. Fakat Mercedes, yalnızca ticari araçlarında bu kampanyada yer alıyor. Mercedes'in binek arabalarında bu kredi oranları geçerli değil.

Buna nazaran bu kampanya kapsamına dahil olan araba firmaları;

  • Binek arabalar için: Honda, Renault Mais, Hyundai, Fiat ve Toyota
  • Ticari araçlar için: Fiat, Ford, Temsa, Karsan, Isuzu, BMC, Otokar ve Mercedes

olmuş oldu.

Kredi ve faiz oranları ise şöyle olacak

Sıfır binek arabalar için 50 bin TL ile 120 bin TL ortasında, 0.49 – 0.69 faiz oranıyla kredi. Vade seçeneği ise 18 – 36 ay olarak belirlenmiş durumda.

Sıfır ticari araçlar için 72 bin TL ile 500 bin TL ortasında, 0.49 – 0.69 faiz oranlarıyla kredi. Vade seçeneği, 36 – 60 ay olarak belirlenmiş durumda.

Kamu bankaları tarafından başlatılan bu kampanya, dün prestijiyle hayatımıza girdi. Kampanyadan yararlanılabilecek son gün ise 31 Aralık 2019.

Başa dön tuşu