Elektrikli Ford Mustang Lithium Ortaya Çıktı

Ford'un yeni elektrikli Mustang modeli, 17 Kasım'da birinci sefer tanıtılacak, ancak merak edenler için 2019 SEMA Show fuarından birinci imgeler geldi. Mustang Lithium adı verilen yeni araba, adından da anlaşılacağı üzere gücünü lityum bataryadan alıyor.

Yeni elektrikli araç, kaputun altında 900 beygirlik (671 kW) V8 çift güç çeviricili Phi-Power çift çekirdekli elektrik motoruna sahip ve bu gücü 6 ileri manuel şanzıman yönetiyor. Arabaya 800 voltluk Webasto batarya sistemi elektrik sağlıyor ve megawatt güç boşaltma özelliği sunuyor. Elektrikli araçların performansına aşina olmayanlar için; yeni Ford Mustang bugün satın alabileceğiniz birden fazla elektrikli arabanın performansını ikiye katlıyor ve tek motorlu sistem daha az ısı üretirken, birebir vakitte aracın daha hafif olmasını sağlıyor diyebiliriz.

Otomobilin meraklıları için en büyük haber, Ford'un eski üslup 6 ileri manuel şanzıman tercih etmesi. Kullanılan şanzıman Getrag MT82'nin ince bir versiyonu ve 1.356 Nm anlık torka dayanacak halde üretildi. Ford Performance yarım şaft Muhteşem 8.8 Torsen diferansiyel, gücü art tekerleklere aktarıyor.

Diğer yandan Ford Performance Track Handle Pack, kule gergisi ve Shelby GT350'den alınan altı pistonlu Brembos ile daha alçak süspansiyon, elektrikli aracın denetimine yardımcı oluyor ve görsel olarak gövde kitine sahip olmasını sağlıyor. Vites kutusu, en yüksek güç için motoru tesirli kullanmak için tasarlandı. Ancak manuel şanzıman güç dağıtımını engelleyerek ve Mustang Lityum'u olabileceğinden daha yavaş hale getirecek.

Ford, önümüzdeki yıllarda ağır bir biçimde elektrikli otomobillere geçmeyi planladığında, yeni bir Mustang Lithium arada köprü misyonu görebilir. 900 beygir gücü katiyen argümanlı ve elektrikli araçlarda çok şeyi değiştirebilir.

Başa dön tuşu