Tamamen Ahşap Bir Gövdeye Sahip Süper Spor Otomobil

Japonya, Tokyo Motor Show’da yeni bir arabayı duyurdu. Japon yetkililer, yeni otomobilin geleceğin otomobil vizyonunu oluşturacağını düşünüyorlar. Japonya’nın Tokyo Motor Show’da tanıttığı aracıntüm gövdesi bitkilerden elde edilen üstün güçlü, harika hafif bir gereç olan selüloz nano elyaftan yapılmış. 

Japonya Etraf Bakanlığı, Tokyo Motor Show’da yaptığı açıklama ile ahşaptan aracın geliştirilmesinde yirmi iki kümenin katkıda bulunduğunu açıkladı. Araçta kullanılan selüloz nanofiber gereç, ahşap otomobilin klâsik araçlardan yüzde 50 daha hafif olmasını sağlıyor. Aracın dış görünüşü hakkında bir çalışma olmasına karşın aracın yola çıkmasına daha uzun bir müddet var. 

Ahşap otomobil kelebek kapıları ve keskin çizgileri ile fütüristik bir dizayna sahip. Otomobilin motor olarak nasıl bir sistem kullanacağı hakkında ise bir açıklama yapılmadı. Lakin arabayı geliştiren takım, geliştirme sürecinin devam ettiğini ve otomobilin toplam ağırlığınınyüzde 10 düşeceğini açıkladı. 

Carscoops, Japonya’nın ahşap arabası hakkında bir rapor yayınladı. Yayınlanan rapora nazaran, geliştirilen ahşap otomobilde hidrojen yakıt hücresi olacak. Ahşap otomobilin suratının ise rapora nazaran 20 km/s olması düşünülüyor. Herhalde Japonya, gelecekte insanların çok yavaş araçlar kullanacağını öngörüyor. 

Başa dön tuşu