Elektrikli Kamyonet Üreticisi, Elektrikli Bisiklet Üretecek

Ürettiği elektrikli kamyonetlerle küresel piyasada adını duyuran Rivian markası, şirketin planlarının arasında bir elektrikli bisiklet üretmek olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde dünyadaki işten çıkarma furyasına katılan ve iş gücünde %6 oranında daralmaya giden Rivian şirketi, piyasaya çıkardığı şık görünümlü elektrikli kamyonetleriyle adını küresel olarak duyurmuş durumda.

Bugüne kadar ortaya çıkan söylentilere göre şirketin bir elektrikli bisiklet üreteceği düşünülüyordu. Nitekim söylentiler gerçek çıktı. Rivian, elektrikli bisiklet üretecek.

Rivian, ilk elektrikli bisikletini geliştirmeye başladı

Rivian’ın CEO’su RJ Scaringe, şirket çalışanlarıyla yaptığı toplantıda şirketin elektrikli bisiklet projesinin başladığını resmen onayladı. Şirket ayrıca, Specialized gibi büyük markalardan bazı üst düzey e-bisiklet tasarımcılarını işe aldı.

Aslında, Scaringe toplantı sırasında bir e-bisikletin sadece planlarda olmadığını, ilk modelin halihazırda şirket içinde aktif olarak geliştirildiğini de doğruladı. İnanması biraz zor olabilir ancak elektrikli bisikletler, büyük ölçüde daha düşük üretim maliyetleri ve dolayısıyla çok daha düşük fiyat etiketleri sebebiyle elektrikli arabaları ve kamyonları geniş bir farkla geride bırakıyor.

Netflix, Otomobil Devi General Motors ile Ortaklık Kurdu: Film ve Dizilerde Daha Fazla Elektrikli Araç Göreceğiz!

Bu nedenle Rivian gibi bir elektrikli kamyonet ve SUV üreticisinin böyle bir ticari hamlede bulunması oldukça mantıklı diyebiliriz. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak :
https://electrek.co/2023/02/04/electric-truck-maker-rivian-confirms-electric-bike/

Başa dön tuşu