Otokar IDEF’te Yeni Nesil Araçlarını Sergileyecek

Türkiye’nin küresel kara sistemleri üreticisi Otokar, 17-20 Ağustos 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan IDEF’te savunma sanayiindeki tezini bir sefer daha gözler önüne serecek. Bu yıl 15’inci defa düzenlenecek olan IDEF’21 Milletlerarası Savunma Sanayi Fuarı’nda Otokar üstün harekât ve beka kabiliyetine sahip, yeni jenerasyon araçlarıyla fuara damgasını vuracak.

Koç Topluluğu şirketlerinden, Türkiye’nin küresel kara sistemleri üreticisi Otokar; 17-20 Ağustos 2021 tarihlerinde 15’inci defa düzenlenecek olan IDEF 2021 Memleketler arası Savunma Sanayi Fuarı’na Türkiye’de tasarlanan ve üretilen askeri araçları ve kule sistemleriyle katılacak. Cumhurbaşkanlığı’nın himayesi ile T.C. Ulusal Savunma Bakanlığı’nın mesken sahipliğinde gerçekleştirilecek olan fuarda Otokar, üstün harekât ve beka kabiliyetine sahip yeni jenerasyon zırhlı araçlarıyla yer alacak. İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan tertipte Otokar standını ziyaret edecek kullanıcılar, Otokar’ın 11 zırhlı aracını yakından görme ve inceleme imkanına sahip olacaklar.

Otokar standında sergilenecek Yeni Jenerasyon Araçlar ortasında ARMA 6×6 ve ARMA 8×8 çok tekerlekli zırhlı araçları ile TULPAR paletli araçları yer alacak. Yeni jenerasyon araçların yanısıra AKREP II’nin dizel versiyonu AKREP IId birinci defa sergilenirken, mayına karşı muhafazalı zırhlı araç COBRA II MRAP birinci sefer Türkiye’deki kullanıcılarla buluşacak.

Otokar’ın kara sistemlerinde 34 yıllık askeri araç deneyimiyle Türkiye’nin en tecrübeli şirketi olduğunu belirten Genel Müdür Serdar Görgüç; “Türk ordusu ve güvenlik güçleri dahil, dünyada 35’ten fazla dost ve müttefik ülkedeki kullanıcımız için günümüz ve gelecek tehditlerine karşı en güzel eser ve hizmetleri sunmak için çalışıyoruz. Türkiye’de ve dünyada farklı iklim ve coğrafyalarda elde ettiğimiz tecrübeleri, araç geliştirme çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Kara sistemleri alanında dala öncülük eden ve birçok birincisi kazandıran bir şirket olarak eserlerimiz, mühendislik kabiliyetimiz, üretim imkanlarımız ve tecrübemizle her vakit ülkemiz için vazifeye hazırız” dedi.

Fuarda sergilenecek tüm Otokar eserleri ise şunlar:
• TULPAR 105 mm Kuleli Paletli Yeni Kuşak Zırhlı Muharebe Aracı
• TULPAR 30 mm MIZRAK Kuleli Paletli Yeni Jenerasyon Zırhlı Muharebe Aracı
• TULPAR-S Paletli Zırhlı Araç, BAŞOK Kule ile
• ARMA 8×8 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç, KORHAN Kule ile
• ARMA 8×8 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç, 30 mm NEFER Kule ile
• ARMA 6×6 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç, 25 mm MIZRAK Kule ile
• AKREP IId Zırhlı Keşif, Gözetleme ve Silah Platform Aracı, 90mm Kule ile
• COBRA II MRAP Mayına Karşı Muhafazalı Zırhlı Araç
• COBRA II İşçi Taşıyıcı
• COBRA II Zırhlı Acil Müdahale Ambulansı
• URAL Zırhlı İşçi Taşıyıcı, BAŞOK kule ile

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu