Elektrikli Spor Otomobil Karma Revero GTS Tanıtıldı

Öncelikle arabanın adı artık Fisker Karma değil sadece Karma ve Karma artık sadece otomobilin değil şirketin de ismi oldu. Münasebetiyle arabanın ismi, Karma Revero olarak değişime uğradı. Revero GT daha evvel Çin'de gerçekleşen Auto Shanghai fuarında ortaya çıktı ve şimdi de LA Auto Show'da daha güçlü versiyonu Revero GTS ile geri döndü.

Karma'nın CEO'su Dr. Lance Zhou, “Karma Revero GTS, lüks elektrikli aracımız Revero GT'nin muvaffakiyetini devam ettirecek. GTS, araba tutkunları için artan eser yelpazemize çeşitlilik katan, gelişmiş bir performans sunuyor. Tüm araçlarımız Güney Kaliforniya'daki 100 milyon dolarlık Karma Yenilik ve Ferdileştirme Merkezi'mizde elle üretilmekte olup, müşterilere ferdileştirme konusunda en üst seviye hizmet vermektedir” kelamlarıyla yeni lüks aracı tanıttı.

Peki Karma Revero GTS'i GT modelinden ayıran farklar neler? GTS, 0'dan 100 km/s hıza 3,9 saniyede ulaşarak yaklaşık yarım saniye daha erken ulaşıyor. Karma Revero GTS, elektronik olarak sonlandırılmış en yüksek 209 km/s hıza çıkabiliyor. Karma'nın çift elektrik motoru, bataryalardaki DC gücü, AC güce çeviren dahili eviricilere sahip. Yeni tek vitesli şanzıman gücü arttırarak, tork vektör sistemi en güzel performansa ulaştırıyor.

Artan güç, menzili de değerli ölçüde artırıyor. Revero GTS, elektrik üretmek için BMW kaynaklı 3 silindirli motoru kullanıyor ve 380 mil (yaklaşık 611 km) yol kat edebiliyor. Arabanın yükseltilmiş bataryası, büsbütün şarj edildiğinde motor devreye girmeden 80 mil (yaklaşık 128 km) gidebilmesini sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra Revero GT ile aynı olan 536 beygir gücü, GTS’te daha etkileyici performans geliştirmeleri sağlıyor.

Revero'nun tekrar tasarlanan gövde panelleri sedanı daha şık bir görünüme kavuşturuyor. Yenilenen iç yer tasarımı yeni koltukların yanı sıra, kör nokta izleme ve trafik tespiti üzere güvenlik sistemleri de dahil olmak üzere yeni teknolojiler barındırıyor.

Yeni teknoloji geliştirmeleri Karma'nın kablosuz olarak güncellenmesine izin veriyor ve yeni bir stereo sistemi sunuyor. Karma, yeni Revero GTS'in üretiminin 2020'nin birinci çeyreğinde başlayacağını belirterek, arabası 149.950 dolardan ön siparişle satışa sundu.

Başa dön tuşu