Elon Musk, Tesla Pick-up’a Üstü Kapalı Tarih Verdi

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, daha evvel şirketin bir pick-up kamyonet üzerinde çalıştığını açıklamıştı lakin rastgele bir ayrıntı vermemişti. Ayrıyeten üçüncü nesil Model 3 ve Model Y araçlarının öncelikli olduğunu da belirtmişti. Aracın ne vakit tanıtılacağı bilinmiyordu.

CEO Elon Musk ise bugün Twitter üzerinden yeni Tesla Pick-up’ın tanıtım tarihine dair ipucu verdi. Elon, “Pick-up kamyonetin tanıtım aktifliğinin Ekim sonundan evvel yapılması mümkün mü?” sorusuna yanıt verdi ve kamyonetin yüksek ihtimalle Kasım ayında tanıtılacağını söyledi.

Tesla şu anda Model Y aracını bitirmek ve piyasaya sürmek için uğraş sarf ediyor. Münasebetiyle yeni kamyonetin tanıtım tarihi de mutlaklaşmış değil. Lakin önümüzdeki günlerde Kasım ayında yapılması planlanan aktifliğe dair yeni ayrıntıların çıkmasını bekleyebiliriz.

Tesla'nın rakipleri artıyor:

Yalnız şu var ki Tesla, kamyoneti çıkarmak için biraz daha süratli olmalı. Bir teşebbüs şirketi olan Rivian daha evvel elektrikli kamyoneti Rivian R1T’yi görmüştük. Amazon da bu teşebbüs şirketine 700 milyon dolarlık büyük bir yatırım yapmıştı. Rivian dışında elektrikli kamyonetler üzerine çalışmalar yapan diğer şirketler de mevcut. Workhorse ve Bollinger şirketleri de bu kümenin içinde yer alıyor.

Elon Musk’ın Tesla Pick-up ile gaye aldığı ana araç ise Ford F-150. Musk, Ford’un bu modeli hakkında daha evvelki açıklamalarında Amerika’da en çok satılan araç olduğunu söylemişti. Yeni çıkaracakları modelin ise F150 vilayetle birebir ya da daha fazla beklentiyi karşılayacağını lisana getirmişti. Aracın görünümü hakkında da yorum yapan Musk, “yolda giderken bu aracı görürseniniz bir bilim kurgu sineması içinde üzere hissedeceksiniz” demişti.

Başa dön tuşu