FIAT Egea Bu Sene de En Çok Tercih Edilen Otomobil Oldu

3 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilen merasimde toplam 22 koldaki mükafatlar sahiplerini buldu. Bu sene de güçlü bir rekabete sahne olan gecede Fiat markası, 2019 yılında araba ve hafif ticari araç pazarının önderi olarak ipi göğüslemeyi başardı. Fiat Marka Yöneticisi Altan Aytaç tarafından ödül merasimi sonrasında yazılı bir açıklama yayınlandı.

Aytaç açıklamasında “Bu yıl gerçekleştirdiğimiz 76 bin adetlik iç pazar satışımızın yüzde 95'ini Tofaş Fabrikası'nda üretilen yerli modellerimiz oluşturdu. Fiat Egea, 2019 yılında toplam 55 bin 430 adetlik satış başarısına imza attı ve lansmanından bugüne 4 yıldır Türkiye'nin en çok tercih edilen otomobili olmayı sürdürdü. Tofaş Fabrikası'nda üretilen Fiat Egea Ailesi'nin 2015 yılından bugüne kadar Türkiye pazarındaki satış adedi 183 bini geçti. Hafif ticari araçlarda ise Fiat Professional markası yılı pazar ikincisi olarak tamamladı. Pazarın kıymetli kısmını oluşturan minivan sınıfında ise segmentinin yaratıcısı Doblo ve Fiorino modellerimiz ile liderliğimiz sürdü.” tabirlerini kullandı.

Başarımızla gurur duyuyoruz

Fiat Egea’nın 4. satış başarısıyla ilgili yorumlarında heyecanlı ve gururlu olduklarını da vurgulayan Aytaç, “Otomobil ve hafif ticari araç eser gamımız, Türkiye geneline yayılmış güçlü bayi teşkilatımız ve en âlâ müşteri tecrübesini yaşatmak üzere daima geliştirdiğimiz hizmetlerimizle 2020 yılında da Türkiye otomotiv pazarındaki savımızı sürdüreceğiz.” kelamlarıyla pazar hisselerini ve muvaffakiyetlerini yeni senede de artıracaklarından emin olduklarının sinyallerini verdi.

Önceki günlerde 2020 dahilinde büsbütün yenilenmiş halde müşterilerinin karşısına çıkacaklarının muştusunu veren markanın yeni faaliyetleri otomotiv dünyasında merakla bekleniyor.

Başa dön tuşu