Ford Mustang Mach-E’nin Görselleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

Ford’un yeni elektrikli SUV’si Mustang Mach-E’nin tanıtımına üç gün kala birisi yeni aracın fotoğraflarını ve özelliklerini bulmayı başardı. Araca ilişkin birçok imaj internette yayınlandı. Manzaralarla birlikte aracın fiyatı da ortaya çıktı. O denli görünüyor ki Ford, aracına ilişkin olan ilişkiyi gereğince gizlemeyi başaramamış.

Elde edilen imgelerde aracın da birçok özelliği yer alıyor. Bu özellikler ortasında Mach-E’nin menzili, şarj müddeti ve içi hakkında bilgiler bulunuyor. Ayrıyeten aracı satın alacak olan müşterilerin de yeni SUV’ye 2020 yılının sonuna kadar kavuşacağı bilgisi yer alıyor.

Mach-E, beş farklı versiyon olarak gelecek:

Ford’un sitesinden alındığı sav edilen bilgilere nazaran Mach-E, beş farklı versiyon olarak gelecek. Bu seçenekler Select, Premium, California Rt. 1, GT ve First Edition olarak listelenmiş. Aracın Select versiyonu 43.895 dolar olurken Premium 50.600 dolar, California Rt. 1 52.400 dolar, limitli sayıda üretilecek First Edition 59.900 dolar ve GT versiyonu 60.500 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Aracın versiyonuna bağlı olarak menzili de değişiyor. Bilgilere nazaran araç dört çeker modda iken 335 kilometreden 482 kilometreye kadar uzanan menzile sahip olacak. Üst düzey versiyonlarda ise sırf dört çeker modu bulunacak. Bu bilgilere nazaran Ford’un yeni elektrikli aracının Tesla’ya büyük bir rakip olabileceğini söyleyebiliriz.

Ford Mustang Mach-E, 10 dakikalık şarjla 75 kilometre menzile sahip olacak:

Aracın şarj müddeti ise yeniden epey düzgün. Teze nazaran Mach-E, 10 dakikalık şarj sonucunda 75 kilometre menzile ulaşacak. Aracın iç kısmında ise Tesla Model 3’e misal yerleşime sahip iki dijital ekran bulunacak. Yeniden Tesla Model 3 üzere ortada bulunacak ekran, bilgi cümbüş hizmeti verecek.

Araç, Ford’un içten yanmalı motorunu kullanmadığından klasik ızgara ya da egzoza sahip değil. Bunun yerine büsbütün düz görünüme sahip bir öne ve Mustang logosuna konut sahipliği yapıyor. Tekrar de aracın hoş gözükmediğini söylemek hayli sıkıntı. Ford Mustang Mach-E’nin öbür fotoğraflarını bu kontağa tıklayarak görebilirsiniz.

Başa dön tuşu