Ford Mustang Temelli Elektrikli SUV 17 Kasım’da Geliyor

Detroit merkezli otomotiv devi Ford, bir müddettir üzerinde mesai harcadığı Mustang temelli elektrikli SUV modeli için tarihi nihayet açıkladı. Heyecanla beklenen aracın üzerindeki sır perdesi, 17 Kasım’da gerçekleşecek olan Los Angeles Araba Fuarı 2019’da kalkacak.

Bugüne kadar yayınlanan birtakım konsept görüntü ve bilgiler bizlere birtakım ipuçları verse de, Ford’un elektrikli SUV modeli hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Tanıtım tarihi ile birlikte aracın silüetini gösteren bir fotoğraf da paylaşan Amerikalı şirket, Mustang’den ilham alarak geliştirdiği yeni SUV’u için heyecanı azamî seviyede tutmak istiyor.

Ford’un elektrifikasyona geçişinde kritik bir araç olan araba, en az 480 kilometrelik bir menzil sunacak. Süratli şarj teknolojisi sayesinde yalnızca 10 dakikalık bir şarjla 75 kilometre yol gidebilecek olan elektrikli SUV, batarya performansı manasında beklentileri ziyadesiyle karşılayacak üzere görünüyor.

Son bir buçuk senede elektrikli araçların geliştirilmesi ve üretilmesine ağır bir mesai harcayan Ford, 2022 yılına kadar elektrikli araç portföyüne 16 model daha eklemek için 11 milyar dolar yatırım yapacak. Kelam konusu tarihe kadar Avrupa'da 1 milyon elektrikli araç satmak isteyen firma, bölümün dijital dönüşümüne rehberlik etmeyi amaçlıyor.

Başa dön tuşu