Ford Mustang’in Elektrikli Modelinin Tasarımı Ortaya Çıktı

Ford’un bir sonraki büyük projesi olan ve Mach 1 yahut Mach E olarak isimlendirilmesi beklenen Mustang temelli elektrikli SUV modeli için geri sayım başladı. Tek şarjla yaklaşık 500 kilometrelik bir menzile sahip olması beklenen araba, önümüzdeki ay düzenlenecek olan Los Angeles Araba Fuarı’nda gün yüzüne çıkacak. 

Geçtiğimiz günlerde duyurduğu tanıtım tarihi ile birlikte aracın silüetini gösteren bir fotoğraf paylaşan Ford, elektrikli SUV modeli üzerindeki sır perdesini son güne kadar kaldırmak istemiyor. Ancak AllCarNews isimli bir Facebook hesabı tarafından paylaşılan render imajları sayesinde 17 Kasım tarihine kadar beklememiz gerekmiyor. 

Ford'un Mustang temelli elektrikli SUV modeli bu türlü görünecek

Mach 1 / Mach E modelinin bilgisayar dayanaklı tasarım imgeleri (CAD), Mustang’ten esinlenerek tasarlanmış üçlü art farların varlığını doğruluyor. Hayli kaslı bir görünüme sahip olan araba, Mustang’in sportif ve havalı ruhunu net bir biçimde yansıtıyor.

Ford’un Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) satacağı birinci büsbütün elektrikli araba olacak olan Mach 1 / Mach E, 116 yıllık dev marka için yeni bir periyodu temsil ediyor. Ford geçtiğimiz günlerde elektrifikasyon planlarını çeşitlendirmek için Volkswagen ve Rivan ile paydaşlıklar kurmuştu. Dearborn merkezli araba üreticisi, önümüzdeki altı yıl boyunca Avrupa'da yaklaşık 600.000 elektrikli araç satmayı planlıyor. 

Başa dön tuşu