Ford, Otomobillerinin İçine Drone Yerleştirmeyi Düşünüyor

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO), Ford Motor Company iştiraki Ford Küresel Technologies tarafından 2016 yılında yapılan bir patent başvurusunu yayınladı.

Söz konusu patent, ABD’li otomotiv devinin, otomobillerin bagajlarında yer alan stepne, yani yedek lastiklerin drone’lar yardımıyla değiştirilmesine imkan tanıyan bir sistem üzerinde çalıştığını gösteriyor. Olağan, kelam konusu teknolojinin getireceği tek kolaylık bu olmayacak.

Patent müracaatına nazaran şoförler, quadcopter şekli bir drone’u denetim etmek için aracın dahili bilgisayarını kullanacaklar. Örneğin, yakıtınız bittiğinde yahut bir kazaya karıştığınızda, drone’u uçurabilir ve aracınız üzerine ışık tutarak, kaza alanını herkesin görebileceği biçimde aydınlatabilirsiniz.

Böylece arabanızın bulunmasını ve yeni kazaların olmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıyeten aracınızı terk etmek zorunda kaldığınız takdirde, arabanızın gerçek vakitli manzarası direkt akıllı telefonunuza aktarılacak.

2016 yılında dosyalanan patentte yer alan sistem, otoyolları herkes için daha inançlı bir hale getirmesi açısından epeyce pahalı bir potansiyele sahip. Öte yandan bu üzere fütürist teknolojiler, birden fazla vakit patent basamağından öteye gidemiyor. Ford'un drone sisteminin, hakikaten araçlara entegre edilip edilmeyeceğini vakit gösterecek.

En Şimdiki Haberler
  1. Dünyanın Birinci Gebe Erkeği Thomas Beatie Hakkında Bilinen 5 Şey

  2. Yıllar Evvel Rengiyle Viral Olan Ayakkabı Yine Ortaya Çıktı

  3. Apple’ın Bir iPhone 11 Pro Max Üretimine Harcadığı Para Açıklandı

  4. Fortnite’ı Baştan Sona Değiştiren Chapter 2 Yayınlandı: İşte Tüm…

  5. WhatsApp’ın Karanlık Modundan Yeni Ekran Manzaraları Paylaşıldı

  6. Türk Telekom Uygun Fiyatlı ve Faturasız Tarifeler

  7. MOBİSAD’dan ‘2 Yıl Kullanılmayan Telefonlar IMEI Havuzundan Çıkar…

  8. Vodafone TL Yükleme ile Kullanılan En Yeterli 7 Faturasız Tarife

  9. Oppo, Yeni Ekran Dizaynıyla Bir Akıllı Telefon İhtilali Yapmaya H…

  10. İnterneti Sonlu Olanlara Özel Görüntü İndirme Sitesi: Offliberty

Başa dön tuşu