General Motors, Elektrikli Hummer Üretecek

Wall Street Journal’da yer alan bir habere nazaran General Motors, 2010 yılında üretimi durdurulan Hummer markasını, üreteceği elektrikli pikaplarla yine canlandırmayı planlıyor. 

Şirket, Hummer’ın dönüşünü ise NBA’in üstün yıldızı LeBron James ile birlikte duyuracak. LeBron James, markanın yine hayata getirilmesinin tanıtımı kapsamında önümüzdeki ay düzenlenecek olan Muhteşem Bowl sırasında yayınlanacak bir reklamda yer alacak.

Hummer’ın dönüşü

General Motors, Hummer’ı tek başına bir marka olarak canlandırmak yerine şirketin araç yelpazesindeki modellerden bir tanesi olarak canlandıracak. Yani Hummer için eskisi kadar hakimiyet sahibi bir model olamayacak diyebiliriz.

General Motors, Hummer’ı yine canlandırarak Hummer tutkunlarını sevindirmesinin yanında aracın elektrikli olması da bir başka artı. Bilhassa bu biçim güçlü araçların yakıt tüketiminin epeyce fazla olduğunu göz önüne alacak olursak elektrikli olmasının epeyce değerli olduğunu söyleyebiliriz.

General Motors’un yeni elektrikli Hummer’ında şoförlere ne tıp özellikler sunacağı şimdi bilinmiyor. Lakin elektrikli pikap alanında Tesla, Ford ve Rivian üzere şirketlerin olduğunu düşünecek olursak rekabetin hayli fazla olacağını söylemek de gerekiyor. Aracın ne tıp özelliklere sahip olacağı ise ilerleyen yıllarda daha ayrıntılı olarak ortaya çıkacaktır.

Wall Street Journal’da yer alan habere nazaran yeni elektrikli Hummer pikaplar, 2022’nin başlarında satışa sunulmaya başlanacak. Ayrıyeten yeni Hummer, General Motors’un birinci elektrikli SUV (sportif arazi aracı) ve pikap çeşidindeki aracı olacak. Pekala, sizce elektrikli Hummer, Tesla’nın Cybertruck’ı ile baş edebilir mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu