HABAŞ’ın ‘Duyurulmayan’ Yerli Otomobili Ortaya Çıktı

Honda’nın Türkiye’deki fabrikasını satın alan HABAŞ’ın kendi yerli otomobilini üretmiş olabileceği ortaya çıktı. Zira Türkiye Sigorta Birliği’nin internet sitesinde, HABAŞ’a ait bir otomobilin kasko değer bilgisi paylaşıldı.

Japon otomotiv devi Honda, bundan birkaç yıl öncesine kadar Türkiye’de otomobil üretimi yapıyordu. Bu fabrikada da şirketin en popüler modellerinden Civic’in üretimi gerçekleştiriliyordu. Ancak Honda, radikal bir karar ile fabrikayı kapattı. Gebze’de bulunan fabrika, HABAŞ isimli yerli şirkete devredildi.

HABAŞ, fabrikada ne tür çalışmalar yapacağına ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmamıştı. Ancak gelinen son nokta, markanın otomobil üretimi yapmaya başlamış olabileceğini ve hatta bu otomobillerin yakın bir gelecekte piyasaya sürülebileceğini gösteriyor. Zira Türkiye Sigorta Birliği’nin internet sitesinde, HABAŞ’a ait bir otomobilin kasko değer bilgisi yer aldığı tespit edildi. Otomobil Anlatıcısı isimli YouTube kanalı tarafından gündeme getirilen iddia, kafaları karıştırmış durumda.

İşte HABAŞ’ın otomobili ile ilgili ilk bilgiler:

HABAŞ araba üretmiş olabilir

Türkiye Sigorta Birliği’nin internet sitesinde yer alan kasko değer bilgisi, HABAŞ’ın otomobilin “Steel Power N3” olarak isimlendirildiğini gözler önüne seriyor. Aracın kasko değeri ise 1 milyon 800 bin TL olarak kayıtlara geçmiş durumda. Ancak Steel Power N3’ün nasıl bir otomobil olduğu belli değil. Şu an için araçla ilgili hiçbir detay yok.

Leapmotor T03 “Türkiye’deki En Ucuz Elektrikli Otomobil” Olarak Satışa Sunuldu

Bir aracın Türkiye Sigorta Birliği’nin internet sitesine eklenmiş olması, o aracın ya piyasaya sürüldüğünü ya da piyasaya sürülmek üzere olduğunu ortaya koyuyor. Bu iddia da tam olarak bu nedenle oldukça önemli. HABAŞ’tan henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmezken şirketin yakın bir gelecekte lansman yapması, kimseyi şaşırtmayacaktır.

Başa dön tuşu