Harley-Davidson, LiveWire’ın Üretimine Yeniden Başladı

Harley-Davidson, birinci elektrikli motosikletinin üretimini ve teslimatını bu hafta başlarında “standart dışı bir durum” olarak tanımladığı meseleleri keşfettikten sonra durdurdu. Harley-Davidson, halihazırda yoldaki LiveWire motosikletlerinin hiçbirini geri çağırmadı. Üretimi ve teslimatları durdurduktan sonra ek test ve tahlillere başladı.

Harley-Davidson bu süreçte standart dışı sorunun ne olduğunu açıklamadı, ancak o vakitten beri bir motosiklette şarjla ilgili bir sorun olduğunu öğrenildi.

Motosiklette genel bir sorun olmadığı belirlendi

Harley-Davidson “Bu hafta titiz bir tahlil yaptıktan sonra LiveWire üretim ve teslimatlarına devam ettik.” dedi. “Müşteriler LiveWire motosikletlerini sürmeye devam edebilir ve motosikleti rastgele bir halde şarj edebilirler. LiveWire üretimini süreksiz olarak durdurma, tek bir motosiklette bulunan ve standart olmayan bir sorun olduğunu onaylamamıza müsaade verdi.” Şirket, kalite garanti tedbirlerinin tasarlandığı üzere çalıştığını da kelamlarına ekledi.

Harley-Davidson’ın premium içten yanmalı kruvazör motosikletlerini tamamlayacak olan LiveWire, 2019’da üretime girdi. 105 beygir gücündeki motosiklet, 29.799 dolarlık fiyatı ile şirketin birinci elektrikli motosikleti olarak piyasada yer alıyor. Bayilere teslimat ise 27 Eylül’de başladı.

Başa dön tuşu