Ford Mustang Shelby GT500 ve Ford GT, Drag Yarışına Tutuştu

Ford Mustang Shelby GT500 model arabanın birinci örnekleri galerilerde görüntülenmeye ve şanslı sahipleri tarafından yollarda kullanılmaya başladı. Bu güçlü aracı bir performans testine sokmak isteyen Drag Times, iki Ford Mustang Shelby G50 aracı ve Ford GT harika arabası arasında bir drag yarışı düzenlemeye karar verdi.

Drag Times, düzenlediği drag yarışını özel pistlerde gerçekleştirmek yerine trafik akışı epeyce az olan bir bölgeyi seçti. Yayınlanan görüntüde görünen siyah SUV aracı da yarışçıları trafik akışından haberdar etmek ve güvenliği sağlamak için konumlanmış gözüküyor.

Ford Mustang Shelby GT500 ve Ford GT drag yarışının görüntüsü:

Yarışta kullanılan iki GT500 modellerinden biri, stoktan alınan bir araç ve kullanıcısıyla buluşmaktan sadece birkaç gün uzaklıkta. Lakin GT500 model araçların bir zayıf noktası bulunuyor. Otomobilin birinci kalkışında hiçbir sorun olmasa da bir müddet sonra çekiş denetim sisteminde anlık güç kesintileri meydana geliyor. Otomobilin kalkışı sırasında çekiş denetim sisteminin kapatılamıyor olması da işleri daha da güç bir hale getiriyor. Ancak aracın evvelce planlanan ve hazırlıklar yapılan bir drag yarışında bir sorun yaşamayacağı düşünülüyor.

Videoyu izlemeden evvel haberi okumak isteyen okuyucularımız için Mustang ve GT ortasındaki bu drag yarışının sonucunu söyleyip tatsızlık yaratmayacağız. Ancak sonuçların oldukça şaşırtıcı olduğu söylenebilir. Kullanılan Mustang araçlardan biri üzerinde küçük de olsa birtakım değişiklikler yapılmış durumda. Ancak Mustang, bu değişikliklerle bile GT aracının kalkış suratına yetişemiyor lakin akabinde sürat kazanıp işleri bilakis çevirmek için büyük bir uğraş sarf ediyor.

Buna ek olarak yayınlanan drag yarışı görüntüsünde araçların iç yapılarını ve sürat göstergesi tasarımlarını da ayrıntılı bir biçimde incelemek mümkün. Ayrıyeten çeşitli bölgelere yerleştirilen kameralar da güya yarışın içinde gibi hissetmenizi sağlıyor.

Sizin bu yarış hakkındaki niyetleriniz neler? Sonuçlar sizi şaşırttı mı?  

Başa dön tuşu