Honda S2000, Yenilenen Yüzüyle 2020’de Geri Dönüyor

Yeni yıl yaklaştıkça markaların yeni atakları de duyuruluyor. Global pazarda değerli bir yere sahip olan Honda, eski serisi olan ‘Honda City’nin yenilenmesi haberini duyurduktan sonra asıl duyuruyu yaptı. Yapılan bu duyurulardan sonra yeni yılın birinci değerli fuarı olan Tokyo Auto Salon, Honda hayranları tarafından dört gözle beklenmeye başlandı.

Gelecek yıl Honda S2000, 20. yaşını kutluyor ve Japon araba üreticisi Ocak 2020'yi işaret ederek bu araç için bir haber duyurdu. Honda, hayranlarının favorisi olan S2000'i yenilenen yüzüyle tekrar piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

İşte 20. yıla özel Honda S2000:

Ne yazık ki Honda, yenilenmiş S2000’in yalnızca bir görselini yayınladı. Şirketin bulunduğu açıklamalara göre yapılan değişikliklerde; tamponlar, ışıklandırma grupları, aynalar, güncellenmiş süspansiyon ve geliştirilmiş ses sistemi gibi noktalar yer alıyor. Tekrar de Japon araba üreticisinin yayınladığı bu fotoğraf, bu güncellemeleri tam manasıyla yansıtmıyor. Ocak ayında yapılacak olan lansman daha ayrıntılı bir inceleme içerecektir.

‘EK9 Civic Type R’ için de bir duyuru var:

Ünlü araba üreticisi, klasik Honda hayranlarını unutmadı ve Honda S2000’nin yanında bir bomba daha patlattı. Honda, 1998 ile 2000 yıllarında üretilen ‘EK9 Civic Type R’ modeli için de yeni aksesuarlar üreteceğini açıkladı.

Bu haberler birlikte Honda, kullanıcılarını heyecanlandırdı ve sevindirdi. Araba üreticisi, şu anda ayrıntılara fazla ışık tutmuyor ama ocak ayında olacak olan araba fuarında tüm ayrıntılara hâkim olacağız üzere görünüyor.

Geçtiğimiz 2018 yılının başında, bir Honda yöneticisinin yaptığı açıklamada Honda S2000 modelinin fişinin çekildiğini söylemişti. Markanın bölgedeki eser planlama yöneticisi olan Hayato Mori, bir haber ajansına yaptığı açıklamada Japon firmanın, aracı geri döndürmek için yaptığı planlamaları çöpe attığını belirtmişti. Bunun nedenini ise SUV modellerinin, spor modellere oranla daha çok para kazandırması olarak açıklamıştı. Yeni gelişme, Honda'nın mevzuyu tekrar gözden geçirdiğini gösteriyor.

Başa dön tuşu