Hyundai, 8 Kişilik Minibüsü iMax’i Drift Aracına Çevirdi

Koreli araba üreticisi Hyundai, özel olarak üretilen 8 koltuklu Hyundai iMax minibüsüyle, şu anda Sidney’de düzenlenen World Time Attack yarış şenliğinde uzunluk gösteriyor. Yarış şenliği için bir defa mahsus üretilen özel minibüs Avustralya departmanı tarafından tam bir drift makinesine dönüştürüldü.

Bu özel olarak tasarlanan drift minibüsüne şirketin verdiği takma isim ise iMax N oldu. Araç için ilham, bu yılın başlarında April Fools tarafından yapılan cümbüş maksatlı ortaya çıkan potansiyel iMax dizaynlarından alındı. Yapılan dizaynlar eğlenceli olsa bile Hyundai’nin ortaya çıkardığı iMax N’e baktığımızda performans açısından komik hiçbir şey yok.

Standart 4 silindir motor, 402 beygir güç ve 555 Newton metre tork üretecek biçimde ayarlanmış 3,5 litrelik çift turboşarjlı V6 motor ile değiştirildi. iMax’in önden çekişli sürüş tertibi, mekanik bir art diferansiyel içeren sürüklenmeye uygun bir biçimde arttan çekişli suram için değiştirildi. Bu özel araç, 0’dan 100’e ise 5 saniyeden kısa bir müddette varabiliyor.

Diğer modifikasyonlar ortasında ise ayarlanabilir amortisörler, faal bir agzoz, 19 inç jantlar ve aerodinamik bir gövde kiti bulunuyor. Etkileyici bir biçimde, araç Hyundai’nin belirttiğine nazaran, ülkü yük oranı olan 50:50 bedellerine sahip.

World Time Attack isimli yarış şenliği, Sydney Motorsport Park’ta yapılıyor. Bu yarış etkinliğinde iMax N, üç farklı yarış kategorisinde uzunluk gösterecek. Bu kategorilerin en ilginci ise elbette drift yarışları. Hyundai iMax N’in drift yeteneklerini gösteren görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu