Hyundai Veloster 2020’nin Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Alışılmadık Veloster'ın ikinci kuşak modeli, 29 bin 490 dolardan başlayan fiyatlarla bu ayın sonlarına yanlışsız showroomlardaki yerini alacak. Veloster ailesi, üç temel modelden oluşacak. Bu modeller Veloster, Veloster Turbo ve Veloster Turbo Premium olarak ayrılacak.

Hyundai Veloster, kaputunun altında 2.0 litrelik 110 kW güç ve 180 Nm tork üreten akaryakıtlı bir motora sahipken Veloster Turbo ve Veloster Turbo Premium'da 150 kW ve 265 Nm üretebilen 1.6 litrelik motorlar bulunuyor. İki araç da altı ileri manuel vitese sahipken otomatik seçenekler de bulunacak.

Veloster'da bulunan standart ekipman içerisinde 18 inçlik alaşımlı jantların yanı sıra Michelin Pilot Sport 3 lastikler, otomatik farlar, LED gündüz ışıkları, sürat sabitleyici, klima, karşıt kamera, spor koltuklar, deri döşenmiş direksiyon ve vites kolu, altı hoparlörlü ses sistemi ve Android Auto/Apple CarPlay bulunuyor.

Aracın Turbo modeli seçildiği vakit Michelin Pilot Sport 4 lastikler, 8 inçlik bir dokunmatik panel, uydu navigasyon, dijital radyo, LED farlar ve kısmi deri iç tasarım kullanıcıları karşılıyor. Alışılmış ki bu seçeneğin de üst modeli mevcut.

Aracın en üst modeli olan Veloster Turbo Premium; kendine has metalik jantlar, sunroof, deri döşeme, ısıtmalı direksiyon, konsol üstü ekran, ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar, yağmur sensörlü silecekler ve kablosuz telefon şarj pediyle birlikte geliyor. Tıpkı vakitte iki tonlu bir sunroof da 1000 dolar eklemeyle alınabiliyor.

Hyundai'nin en temel modeli 29.490 dolarlık bir fiyata sahipken bu aracın otomatik modeli 31.790 dolara satılıyor. Modelin orta segmentine geçtiğimiz vakit manuel model 35.490 dolarlık bir fiyat etiketine sahipken Veloster Turbo'nun otomatik modeli 38.490 dolara satılıyor. Son olarak serinin en üst seviye arabası Veloster Turbo Premium'un manuel modeli 38.990 dolarken aracın otomatik modelini 41.990 dolara almak mümkün.

Başa dön tuşu