Yerli Otomobil Hakkında Dış Basında Atılan Başlıklar

Dün düzenlenen büyük çaplı bir aktiflik ile birinci kez beğeniye sunulan yerli otomobil, tanıtıldığı andan itibaren gerek tasarımı gerekse de özellikleriyle tüm toplumsal medya ve haber platformlarında konuşuluyor. Lakin yeni tanıtılan araba hakkında sırf bizler değil, dış basın da epey ilgili üzere görünüyor.

Yerli araba, dün düzenlenen tanıtımdan beri dünyanın önde gelen pek çok haber sitesinin manşetinde kendine yer edindi. Paylaşılan haberlerin içeriğiyse genel olarak aracın tanıtımı ve projenin geleceği hakkındaydı. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan dış basında yerli araba hakkında çıkan haberlere ve atılan başlıklara biraz daha yakından bakalım.

Daily Mail: Tesla’ya rakip

Daily Mail, yerli araba tanıtımını Twitter hesabından “Türkiye, elektrikli arabasını tanıttı” başlığıyla duyurdu. Haber içeriğinde ayrıyeten “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’ya rakip olmasını umduğu prototip TOGG aracını tanıttı” sözlerine de yer verildi.

Reuters: Türkiye, 3,7 milyar dolarlık birinci yerli araba projesini tanıttı

El Cezire: Türkiye, birinci büsbütün yerli arabasını tanıttı

Haber başlığında Türkiye’nin birinci büsbütün yerli arabasını tanıttığına yer veren El Cezire, haber içeriğindeyse Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kelamlarına yer verdi.

The Washington Post: Türk başkan, birinci yerli arabanın prototipini tanıttı

The Washington Post, haber içeriğinde ayrıyeten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli arabanın sırf yurt içinde satılmasını amaçlamakla kalmadığını ve Avrupa’dan başlayıp global bir marka olmasını istediğini belirtti.

Yerli araba, 2021 yılında Bursa’nın Gemlik ilçesinde açılacak olan üretim tesislerinde üretilecek. 2022’de tüm Türkiye’de şarj altyapısnın hazır olacağı belirtilirken, otomobillerin seri üretimine ise 2022 yılında geçilecek. Yerli araba hakkında rastgele bir gelişme yaşanırsa sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu