İspanyol araç üreticisi CUPRA, Formentor VZ5 modeli için Goodyear Eagle F1 SuperSport’u seçti

İspanyol araba üreticisi CUPRA, bugüne dek ürettiği en güçlü model olan Formentor VZ5’in özgün ekipmanı (OE) olarak Goodyear Eagle F1 SuperSport lastikleri seçti.

5 silindirli motoruyla 390 hp güç üreten Formentor VZ5, CUPRA’nın amiral gemisi ve Formentor spor crossover eser kümesinin en tezli modeli. Sadece 7000 adet Formentor VZ5 üretecek olan CUPRA, bu modeli epey özel bir araba serisi olarak hayata geçiriyor.

VZ5’e takılacak Goodyear Eagle F1 SuperSport lastiklerin boyutu 255/35R20 olacak. CUPRA, bugüne kadarki en güçlü modeli için Goodyear’dan kuru yerde kusursuz yol tutuş performansı, kısa fren aralığı ve ıslak yerde hayli yeterli yol tutuş kabiliyetine sahip bir UUHP (ultra ultra yüksek performanslı) bir lastik istedi. Ödüllü Eagle F1 SuperSport modelini temel alan Goodyear, CUPRA ile 18 ay çalışarak Formentor VZ5’in gereksinimlerine özel üretilen bir lastik geliştirdi.

Lastiğin performans özelliklerini daha da arttırmak içinbir dizi teknik inovasyon gerçekleştirildi. Bunlardan kimileri, kuru taban performansı ve dönüşleri uygunlaştırmak için kapalı dış desen ile yol tutuş ve sürüş istikrarı için harika sert yanaklar olarak öne çıktı.

Goodyear EMEA Bölgesi Tüketici OE Yönetici Yöneticisi Hans Vrijsen, bahisle ilgili olarak şunları söyledi: “Heyecan vericibir araç olan Cupra Formentor VZ5’in şoförlerinin Goodyear Eagle F1 SuperSport’un üstün performansından yaşayacağı için çok memnunuz. Lastiği aracın gereksinimleri etrafında mükemmelleştirmek ismine CUPRA ile yakın bir iş birliği yaptık. Goodyear’ın amiral gemisi olan Eagle F1 SuperSport’u seçmeleri de bu lastiğin performans özelliklerinin ispatı niteliğinde.”

Goodyear’ın CUPRA ile iş birliği pistlerde de kendini gösterecek. Dünyanın birinci çok markalı büsbütün elektrikli touring arabaları şampiyonası olan PURE ETCR ve FIA Dünya Touring Arabaları Kupası WTCR’ın lastik tedarikçisi olan Goodyear, elektrikli CUPRA e-Racer ile PURE ETCR’da ve CUPRA León Competición ile WTCR’da yarışan ekiplere da Eagle F1 SuperSport’un yarış pisti versiyonlarını sağlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu