Konforlu Maceralar Sağlayan Engel Tanımaz Arazi Aracı BigBo

Rusya’nın Kostroma isimli kentinden yeni bir şirket, BigBo adında her türlü toprağa uyumlu bir araç geliştirdi. Üstü kapalı bir ATV olarak tanım edilebilen araç, çeşitli topraklar ortası kesintisiz seyahat sağlarken şoföre yüksek düzey konfor sunuyor.

İlk misyonların belirlenmesi ve uzmanlar tarafından birinci taslakların ortaya konmaya başlaması üzerine BigBo, 2014 yılında geliştirilmeye resmen başladı. Ortadan geçen emek dolu vakit sonrasında Rus teşebbüs projesi, sonunda meyvesini verdi. En baştan beri amaçlandığı halde elde edilen arazi aracı, muvaffakiyetle ticari satış için üretilmeye başladı.

İşte pürüz tanımaz arazi aracı BigBo’ya ilişkin manzaralar:

BigBo el değmemiş doğal alanlarda tabiatın hoşluğunu keşfe çıkmayı seven; kentten uzak, yolsuz yerlerde kamp yapmak isteyenler için üretildi. Tabiatın beşere pek de aşina olmadığı yerlere seyahat yapmak için genelde birçok arazi ekipmanı gerekir. Lakin BigBo kendi başına mahzurları çarçabuk aşarak doğasever şoförlere kusursuz maceralar sunuyor.

Dağları delerken konforu azaltmıyor

BigBo’nun geliştiricileri aracın konforu ve gücünden övgüyle bahsederken “Aracın şoför koltuğunda oturmak, şiddetli topraklarda çarçabuk manileri aşma gücüne sahip olmak, aracı sürmenin verdiği zevk sahiden tanım edilemez. Bir deyişte anlatıldığı üzere: Bir sefer görmek bin kez duymaktan düzgündür.” tabirlerini kullanıyor. BigBo modüler sisteme sahip, maceracıların hayallerini süsleyen eşsiz bir ATV olarak tanımlanıyor. Araç sadece bir arazi aracı, bir bataklık kamyonu, ya da bir amfibi araba olmakla kalmıyor; birebir vakitte özel süspansiyonu ve iç dizaynıyla yüksek konforlu bir araba unvanını da hakkıyla taşıyor.  

Başa dön tuşu