Kumpan’ın 100 km/sa Hıza Ulaşabilen Scooter’ı Tanıtıldı

Almanya merkezli bir elektirikli scooter-mobilet üreticisi olan Kumpan, epeyce sessiz ve büsbütün elektrikle çalışabilen yeni scooter'ını tanıttı. ‘Kumpan 1954 Ri S’ olarak isimlendirilen bu araç, elektrikle çalışan emsal araçların tersine epey süratli sayılabilir zira saatte 100 kilometre sürate kadar ulaşabiliyor.

Kumpan 1954 Rİ S, temelinde şirketin bir evvelki modeli olan ve saatte 45 kilometre sürate ulaşabilen Kumpan 1954 Ri'nin yükseltilmiş spor versiyonu. Şirketin bir evvelki scooter'ı, sürat bakımından çok heyecan verici olmasa da kent içi kullanımlarda kâfi görülüyordu. Fakat son tanıtılan araç, sürate gereksinim duyan insanları da kendine çekecek üzere görünüyor.

Kumpan 1954 Ri S özellikleri

Elektrikli scooter, gücünü gerisinde bulunan 7 kW’lik (9,4 hp) motorundan alıyor. Bu noktada aygıtın ardına yerleştirilen motor, bataryalar için de yer açıyor. Kimi elektrikli scooter'ların motorları aracın göbeğinde bulunurken Kumpan 1954 Ri S’nin geriye konumlandırılan motor tercihiyse koltuğun altında bataryalar için daha fazla yer açmaya imkân tanıyor.

Standart olarak 2 bataryayla gelen araçta kullanıcıların isteğe bağlı olarak üçüncü bataryayı takmasına imkan sağlayan bir tane boş batarya yuvası da yer alıyor. Aracın olağan versiyonunda 80 km olan menzili ise üçüncü batarya sayesinde 120 km’ye kadar çıkabiliyor. Kumpan’ın belirttiğine göreyse elektrikli scooter, kent içi olağan kullanımda (45 km/sa) 186 km’ye kadar menzile ulaşabiliyor.

Aracın ön kısmına gelecek olursak gidonlarda, araç ayarlarının tümüne erişim sağlayan 7 inçlik bir dokunmatik ekran bulunuyor. Bu noktada aracın tüm sistemi dijital olduğundan ötürü motoru çalıştırmak için bir anahtar da bulunmuyor. Aracın batarya kapağı ve art bölmesini bile dokunmatik ekran üzerinden denetim ediliyor.

Kumpan 1954 Ri S fiyatı

Üretimleri büsbütün Almanya’da yapılan elektrikli motor; boya, döşeme ve vurgular dahil olmak üzere çok çeşitli renk kombinasyonlarına sahip. Bu noktada kullanıcılar, aracını istediği üzere kişiselleştirebiliyorlar. Kumpan’ın bu elektrikli motorunun fiyatına gelecek olursak; Kumpan 1954 Ri S, 7.000 eurodan (yaklaşık 45.700 TL) başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Son olarak fiyatı biraz tuzlu olan bu aracı tercih etmek istemeyenler içinse şirketin daha uygun fiyatlı öteki modelleri de bulunuyor.

Başa dön tuşu