Lamborghini’nin Yeni Hiper Otomobilinin Konsept Tasarımı

Lüks arabalar pek çok kişi için bir tutkudur. Birtakım sanatkarlar yalnızca var olan araçlara bakmakla yetinmeyip kendi hayallerindeki araçların manzaralarını de oluşturabiliyor. Bu Lamborghini de benzeri bir çalışmanın eseri.

Geçtiğimiz hafta İtalyan firması, yakın vakitte gerçekleşecek olan Frankfurt Araba Fuarı öncesinde bir tanıtım yayınladı ve “Yeni bir şey geliyor. Görmek için bekleyemiyor musunuz? Gözlerinizi geleceğe açın” tabirini kullandı. Tanıtım görüntüsü ortaya çok fazla bilgi çıkarmasa da Carlifestyle aracın nasıl görünebileceğine dair bir konsept tasarım geliştirdi. 

Tasarımda son periyotta epeyce tanınan olan Aventador ve 2017 yılında tanıtılan konsept araçta Terzo Millennio’nun izleri görülebiliyor. Keskin çizgili ve iri havalandırma kanallı bu otomobil oldukça sert bir dış yapıya bürünmüş olsa da dizaynının etkileyici olduğunu söylemek mümkün.

Yeni hibrit Lamborghini’nin ismi Unico olacak

Lamborghin’nin yeni üreteceği hibrit hiperotomobil için Unico ismi öne çıkıyor. Bu aracın üretimi sırf 63 adetle sonlu kalacak ve her biri 2,5 milyon dolara mal olacak. Bu hibrit araba firmanın birinci hibrit hiperotomobili olarak büyük ihtimalle Aventador üzerine inşa edilecek. 

Bu da Aventador’da gördüğümüz 6,5 litre doğal havalandırmalı 789 beygirlik V12 motorunun bu araçta da olacağı manasına geliyor. Elektrikli sistem muhtemelen bu gücü 49 beygir daha arttıracak. 

Yine de Lamborghini’nin Frankfurt planları şimdi aşikâr değil. İtalyan firma yeni Aventador için bir konsept ya da bir sonlu üretim model ile karşımıza çıkabilir. 

Başa dön tuşu