Lüks elektrikli sınıfın yeni üyesi; Aston Martin Rapide E

Elektrikli araba dünyasına lüks modeli ile giriş yapan Aston Martin, yeni modeli Rapide E ile bu alanda oldukça savlı olacağa benziyor.

Lüks elektrikli sınıfın yeni üyesi; Aston Martin Rapide E

Otomobil üreticilerinden Aston Martin, yeni tanıttığı elektrikli araba modeli Aston Martin Rapide E  ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu model için tam dört yıldır çalışmalarını sürdüren firma bu lüks elektrikli araba modeli ile rakiplerini kıskandıracağa benziyor.

Firma yeni tanıttığı lüks elektrikli modeli Aston Martin  Rapide E ile tasarım manasında çizgisini değiştirmediği görünüyor. Araç hem büyüklüğü hem de dizaynında yer verilen mavi renk ayrıntıları ve devasa jantları ile dikkat çekmeyi başarıyor.

65 kWh pil sistemine sahip olan model tek şarjla 320 km yol alabiliyor. Firma tarafından yeni St Athan tesisinde üretilecek elektrikli araba modeli Aston Martin  Rapide E,  0’dan 100 km/s sürate 4 saniyenin altında bir müddette çıkabiliyor. 1 saatlik 400V şarj dayanağı ile araç 300 km yol alabiliyor. Ayrıyeten araçta 800V şarj dayanağı de yer alıyor.

Model kokpit kısmında de şoförlerine kendilerini özel hissedecekleri bir ortam sunuyor. GT, Sport ve Sport+ olmak üzere üç farklı sürüş modu ile kullanıcılara sunulan elektrikli lüks arabanın kokpitinde 10 inç boyutundaki ekranda dijital göstergelere yer verilmiş.

Elektrikli araba pazarında alt marka Lagonda ile de etkin olarak yer alan firma tarafından yapılan açıklamalarda,sadece 155 adet üretileceği belirtilen Rapide E modelinin satış fiyatı hakkında şimdi bir açıklama yapılmadı.

Başa dön tuşu