Lüks Kelimesinin Fiziksel Hali: Bugatti Chiron Hermès

Bugatti Chiron'un Hermès versiyonu, hiper arabalar ortasında cinsinin tek örneği ve Manny Khoshbin'in yeni gözdesi olmak için 3 yılı aşkın müddetin akabinde sonunda hazır. Araç, dışarıdan yalnızca Chiron'un beyaz bir modeli üzere görünse de aslında tasarımdan çok daha fazlasını yansıtıyor.

Öncelikle araba, Bugatti'nin kardeş şirketi Porsche tarafından sunulan Chalk yahut Crayon renklerine benzeyen Hermès Craie isimli eşsiz bir renge boyandı. Bu renk, gövdeyi, arka tamponu, tekerlekleri kaplıyor ve hatta aracın kokpitine kadar uzanıyor.

Ön taraftaki ızgaralar, Hermès'in imza H deseniyle örülmüş ve arabanın iç kısmı, Fransız lüks markanın Courbettes at motifli kaşmir panelleriyle vurgulanan yumuşak beyaz Hermès deri ile döşenmiş. Bu motif tıpkı vakitte, otomobilin art kanadının alt kısmında da görünüyor.

Lüks sözünün beden bulmuş hali: Bugatti ChironHermès

Ettore Bugatti birinci olarak 1920'lerde Émile-Maurice Hermès ile paydaşlık kurdu. Yıllar sonra Alsaslı araba üreticisi, Veyron Fbg par Hermès versiyonunu üretmek için ilgiyi yine canlandırdı. Seri üretilmesi beklenmeyen hayli şık bir dizayna sahip olan araba, Bugatti yahut Khoshbin için adeta keşfedilmemiş bir bölge.

Khoshnin, 4 Ocak'ta Bugatti Chiron Hermès ile birlikte öbür Bugatti, McLaren, Koenigsegg marka arabalarını, yeni Porsche 935, Carrera GT ve 918 Spyder'ı koleksiyonunun geri kalanıyla birlikte sergileyecek. 

Başa dön tuşu