Mazda’nın Yeni Konsept Otomobili: RX-Vision GT3

Japonya'nın kıymetli araba üreticilerinden bir tanesi olan Mazda, bir müddettir sessizliğini koruyordu. Fakat şirket artık, sessizliğini süper bir konsept araçla bozdu ve “RX-Vision GT3” isimli modelini tanıttı. Mazda'nın yeni aracı da tıpkı başka araba üreticilerinin yaptığı üzere alışılmışın dışında bir dizayna sahip. Aracın tasarımı, araba dalının önemli bir değişim içinde olduğunu gözler önüne seriyor.

Mazda RX-Vision GT3'ün dikkat cazip yanı, aracın bir müddet daha yollarda olmayacak olması. O denli ki bu muhteşem araç, dijital platformlar için tasarlanmış durumda. Aslına bakacak olursak Mazda yetkilileri, yaptıkları tanıtımlarda aracın kendisini de göstermediler. Bunun yerine bir tanıtım görüntüsü ve basın görselleri yayınlandı. Az sonra göreceğiniz üstün araba, gelecek yıl dünyanın en tanınan yarış oyunlarından “Gran Turismo Sport“a eklenecek.

Karşınızda Mazda RX-Vision GT3

Görmekte olduğunu bu canavarla ilgili teknik bilgiler yok denecek kadar az. Mazda yetkilileri, araçta bulunacak motorun “SkyActiv-R” olacağını ve bu motorun, ön kısma yerleştirileceğini söylediler. Lakin şu an için bu motorun özelliklerinin ne olacağı bilinmiyor. Araçla ilgili bilinen bir öteki teknik ayrıntı ise Mazda RX-Vision GT3'ün yük dağılımının 48:52 olacağı tarafında.

Mazda RX-Vision GT3'ü bir gün yollarda görür müyüz bilinmez ancak önümüzdeki yıl Gran Turismo Sport, bu aracı bünyesine eklemiş olacak. Yani bizler de Mazda'nın yeni harika aracılığıyla bu oyun sayesinde tanışmış olacağız. Bakalım Mazda RX-Vision GT3, yarışseverlere neler sunacak?

Başa dön tuşu